Trochę zapomniany, ale jakże potrzebny zawód. Zegarmistrz aktualnie to bardzo ważny fachowiec


Kształcenie do zawodu zegarmistrza jest punktem wyjściowym do elastycznej orientacji zawodowej w różnych dziedzinach – robienia zegarków, biżuterii oraz różnych urządzeń. Kształcenie to jest zorientowane przyszłościowo i na podstawie obszernej gamy możliwości może być bazą do dalszego zawodowego kształcenia w wielu zawodach.

zegarek

Autor: jared leininger
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie zegarmistrzowie są poszukiwani i mają bardzo dobre szanse rozwoju, zwłaszcza ze względu na ostatnio rosnące zapotrzebowanie na zegarki mechaniczne. Jak prezentuje się ogólna charakterystyka pracy. Dzisiejszy obszar działania zegarmistrza to pochodna z jednej strony technicznej różnorodności zegarków i zastosowanych do ich budowy materiałów, a z drugiej strony uzupełniających zadań, jakie biorą się z rozporządzeń o nowym profilu tego rzemiosła.

Tak więc niezbędne ciągłe dopasowanie umiejętności i wiedzy do nowoczesnego rozwoju, jak i także dochodzące zadania, jak restaurowanie historycznych zegarów i zegarków oraz prace serwisowe w branży jubilerskiej, determinują wysoki poziom wiedzy technicznej i szczególnej elastyczności, niezbędnej przy ciągłych zmianach zadań. Zegarmistrz Dariusz robi swoja pracę w pozycji siedzącej przy specjalnie do takiej dokładnej pracy zrobionym warsztacie.

Nie ociągaj się – dużo wiadomości czytaj w serwisie (https://notariusz-lubon.pl/), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości – szybko na nie odpiszemy.

Najczęściej jest to zakład zegarmistrzowski, choć coraz częściej na to miejsce mawia się serwis zegarków. Pulpit warsztatu ma z przodu w dwie specjalistyczne podpórki na przedramiona. W ten sposób uzyskane odciążenie rąk umożliwia pewniejsze operowanie małymi narzędziami i dokładniejsze wykonywanie pracy.

zegarek

Autor: jess csx
Źródło: http://www.flickr.com
Pod ręką są potrzebne narzędzia, jak lupa, pincety oraz oliwiarka, znajduje się tam także odpylacz, stojak z narzędziami i zestaw małych śrubokrętów. Narzędzia rzadziej używane są również w zasięgu ręki i w zależności od stosowana uporządkowane w dwóch rzędach szuflad po prawej i lewej stronie warsztatu. W każdej odpowiednio urządzonej pracowni zegarmistrzowskiej znajdziemy też maszyny ogólnego użycia, jak tokarka czy maszyna do czyszczenia małych mechanizmów. Dzisiaj zegarmistrz jest w stanie liczyć na wiele zleceń, a to z tej przyczyny, że wróciliśmy w czasy tak zwanej konkretnej profesji. Ludzie po studiach nie mogą znaleźć pracy, bo znają tylko trochę teorii, zaś ludzie, jak zegarmistrzowie, z namacalnymi umiejętnościami są pożądanymi fachowcami. Więcej na