Lekarz neurolog jako lekarz odpowiedni w przypadku leczenia schorzeń związanych z układem nerwowymNeurologia to odcinek medycyny zajmujący się schorzeniami obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego. Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi, a niektóre schorzenia są domeną zarówno neurologa jak i psychiatry. Neurologia para się zwłaszcza chorobami, których podstawą jest proces uszkadzający układ nerwowy, a psychiatria znów zajmuje się przede wszystkim chorobami, których podłożem jest biochemiczne zaburzenie funkcjonowania mózgu jako całości.

Model mózgu

Autor: Lwp Kommunikáció
Źródło: http://www.flickr.com
Neurolog leczy schorzenia obwodowego układu nerwowego i ośrodkowego układu nerwowego (mózgu), zajmuje się przeważnie chorobami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy. Wiele schorzeń jest z pogranicza neurologii i psychiatrii.

Wpisując w wyszukiwarkę słowo neurolog warszawa (wizytówka Ranking Lekarzy kliknij), znajduje się najwięcej lekarzy o tej właśnie specjalności.

Czy nasz post zdaje się być intrygujący? Masz ochotę poznać sporo treści na zbliżony temat? Więc idź tu endodoncja wilanów i czytaj kolejny wpis.

Choroby neurologiczne przeważnie mają dramatyczny bieg, szczególnie jeśli dotykają ośrodków kontrolujących podstawowe funkcje życiowe organizmu (krążenie, oddech). Mogą się rozwijać jako choroby pierwotne lub być powikłaniem drugiej choroby np. miażdżycy lub cukrzycy, które mogą się odbijać się na odpowiednim funkcjonowaniu mózgu.

Diagnoza chorób układu nerwowego oparta jest na wywiadach i niezwykle szczegółowym badaniu podmiotowym, oglądanie budowy ciała, badanie głowy, kończyn, tułowia, badanie czucia, chodu, mowy itp., które bywa fundamentem diagnozy i prowadzenia

Kobieta z modelem mózgu

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com

kolejnych badań.

Podczas wizyty neurolog zbiera dane od pacjenta. Niektóre części z wywiadu mogą wskazywać na przyczynę (etiologię) schorzenia pacjenta.Później neurolog przeprowadzana badanie neurologiczne. Jest to potężne narzędzie w rękach dobrego neurologa, ponieważ umożliwia wykrycie, która część układu nerwowego niedomaga (jest uszkodzona). Niezwykle często badanie zezwala wykryć takie zmiany w układzie nerwowych, których nie da się stwierdzić żadnymi badaniami laboratoryjnymi.

Badanie zawiera badanie głowy i szyi (nerwy czaszkowe), badanie kończyn górnych jak i dolnych, łącznie ze stopami oraz badanie tułowia.

Czekamy na Ciebie! Więc jesteśmy tam (http://www.calypso.com.pl/elford/klub/calypso-fitness-czeladz-grodziecka/trenerzy/) – nasze świeże artykuły pełne interesujących wątków są już gotowe. Należy jedynie najechać na link.

Badania neurologiczne są badaniami bardzo długotrwałymi. Neurolog np. neurolog z Warszaya robi też podstawowe badanie lekarskie. Przed wizytą u neurologa należałoby przygotować aktualne wyniki badań ogólnych (morfologia, OB, poziom cholesterolu), zabrać z sobą istotną dotychczasową specyfikację medyczną, sporządzić listę wszystkich zażywanych lekarstw zarówno tych na receptę, jak i dostępnych bez recepty oraz medykamentów ziołowych. Po zbadaniu ustalany jest dalszy plan postępowania diagnostycznego i leczniczego.

Tagi: , ,