Jak można finansować wyposażenie gabinetu lekarskiego, jakie plusy ma leasing urządzeń medycznych.Współczesna medycyna wykorzystuje wiele nowoczesnych urządzeń i sprzętów. Przez to lekarze mogą znacznie skuteczniej leczyć pacjentów, przeprowadzać różne zabiegi i diagnozy. Lecz przeważnie sprzęty te są bardzo drogie, szczególnie te z wyższej półki, ale w nowoczesnych gabinetach niezbędne go tego, żeby leczyć zgodnie z wysokimi standardami.

Dla większości lekarzy, zwłaszcza zaczynających praktykę zawodową, koszt nawet prostego wyposażenia może przekraczać ich możliwości. Dotyczy to w szczególności na przykład stomatologów. Wprawdzie mogą oni ruszyć z jednym fotelem i paroma koniecznymi akcesoriami, lecz chcąc zapewnić całkowity zestaw usług powinni jeszcze posiadać rentgen albo urządzenie do opracowywania kanałów. I sprawa wygląda tak, że na sprzęt ten na sam początek potrzeba będzie kilkadziesiąt tysięcy, co dla początkującego dentysty może być kwotą nie do przejścia. Na szczęście są sposoby na to, aby jakiś sposobem sfinansować zakup niezbędnego wyposażenia gabinetu, czy to właśnie otwieranego, czy działającego już dłużej.

sprzęt

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z tego typu sposobów, niezwykle popularnym w lekarskim środowisku jest leasing sprzętu medycznego. Oferowany jest on przez parę banków, które specjalizują się właśnie w takim obszarze finansowania, dając przy tym różne możliwości.

Zaciekawił Cię opisywany tekst? Kliknij i sprawdź rekonstrukcjach protetycznych koniecznie, tutaj znajdziesz coś, co prawdopodobnie także Ci się spodoba.

Zależnie od charakteru sprzętu i preferencji lekarza można wybrać albo leasing operacyjny, albo – zobacz szczegóły finansowym. Przy pomocy leasingu można finansować kupno sprzętu i urządzeń medycznych całkowicie nowych, ale często też używanych.

Ogromnym plusem leasingu jest prostota i szybkość otrzymania. Nie trzeba będzie składać jakiejś dużej liczby dokumentów, przeważnie banki będą tutaj stosować procedurę uproszczoną, ograniczającą do minimum wymagane formalności. Umowy są rozpatrywane i zawierane szybko, więc nie ma konieczności długiego oczekiwania na sprzęt, jaki jest potrzebny. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że aktualnie Leasing 0% na urządzenia i sprzęt medyczny jest najczęściej wybieraną formą finansowania swojego gabinetu.
Tagi: , ,