Jakim sposobem ograniczyć płacone rachunki za energię gazową czyli plusy i minusy zmiany dostawcy gazu.


Jednym z trzech podstawowych mediów, jakie są podłączane do większości domów i mieszkań, jest gaz. Co prawda spora część domowych gospodarstw rezygnuje z niego, ograniczając się do prądu oraz wody, ale nadal zdecydowana większość rodzin korzysta z niego. Jeszcze do niedawna wszyscy korzystający z tego medium musieli przyjąć warunki, które ustaliło PGNiG, jednak od pewnego czasu konsumenci mają możliwość związania się ze swoim dostawcą.

gas

Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście firma, którą się wybierze musi posiadać umowę na dystrybucję gazu, jednak jest to niezależny podmiot, sam ustalający ceny i reguły dostarczania. Często cenniki są zróżnicowane na pory doby, i w takich przypadkach dla niektórych ludzi zmiana może być bardzo opłacalna, choć generalnie ceny dla klientów utrzymują się na bardzo podobnym poziomie (ekstra źródła). Sama zmiana sprzedawcy gazu to nie jest trudna procedura, ponieważ wystarczy wypowiedzieć dotychczasową umowę i podpisać nową z nową firmą. Taka zamiana jest zupełnie darmowa, nie ponosi się za to żadnych opłat, a także nie powoduje przerw w dostarczaniu gazu lub konieczności modyfikowania instalacji.

W praktyce, żeby zmienić dostawcę gazu, najlepiej będzie upoważnić nowego sprzedawcę do wystąpienia w naszym imieniu. Wtedy wszystkimi sprawami już się on będzie zajmował, czyli wypowie umowę z obecnym i wpłaci kaucję która zagwarantuje nieprzewane dostawy.

Podoba Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę angielski dla dzieci piaseczno pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na zbliżony temat.

Same przenosiny trwają parę tygodni, i po upływie tego czasu wszystkie rozliczenia wykonywane już będą z nowym podmiotem. O ile rzecz jasna wybrany sprzedawca podpisze całościową umowę na dostawę energii gazowej. W takim przypadku klient otrzyma tylko jedną umowę, i za dystrybucję, i za zużycie.

Zaprezentowane przez nas wątki zaciekawiły Cię tak bardzo, że masz ochotę na kolejne. Nakłaniamy więc do świeżej witryny – po prostu kliknij odsyłacz (www.pomagier.eu/).

Jeżeli jednak taka umowa będzie obejmować jedynie usługę sprzedaży, to trzeba będzie opłacać dwie faktury Mimo, że dzisiaj możliwości zmiany dostawcy są całkiem spore, to niewiele osób na razie się na to decyduje. Jeśli ktoś jest będzie zainteresowany, to powinien dobrze porównać taryfy i być może znajdzie taką, która mu obniży płatności. Natomiast jeśli zmiana dostawcy nic nowego nie wniesie, to trzeba się dobrze zastanowić, czy opłaca się za to zabierać.