Jak wybrać wygodny materacDwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Dopasowanie materaca wcale nie należy do prostych. Sprężynowy, za kilkaset złotych – co wybrać? Pamiętajmy, że nie ma potrzeby planować materac do końca życia.

Nie da się zdrowo i energicznie funkcjonować, jeżeli nie zadbamy o wygodny sen. Kupując materac, pamiętajmy, że ideał jest kwestią osobniczą. Są ludzie, którzy chcą miękkiego łóżka, inni relaksują się tylko na twardym. Stąd też przychodzi na myśl jedyna koncepcja: materac powinien być indywidualnie dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Rodzaje materacy
Właściwie przed chwilą duża część materacy miała w środku sprężyny. Obecnie to nie jedyne rozwiązanie, dlatego że materac sprężynowy ma pewne usterki, bo sprężyny są w nim złączone. Jeżeli leżą na nim razem małżonkowie, odczuwają wszystkie ruchy. Dlatego dużą sławą cieszą się materace kieszeniowe. W tym przypadku każda sprężyna jest osobno włożona w tzw. kieszenie. To sprawia, że materac jest mniej miękki i jest stabilniejszy.

Teraz jednak często kupuje się materace z różnych pianek. Każdy może dobrać zimną piankę, która jest stosunkowo tania, a jednocześnie sprężysta oraz doskonale radzi sobie z wilgocią. W sprzedaży jest także inna: leniwa pianka, która przystosowuje się do układu ciała i zależy od ciepła. Tego typu pomysły stosowane są również w materacach kieszeniowych. Na sprężynach jest zawsze kilka warstw pianki.

materac

Autor: Janpol
Źródło: Janpol

Drogie materace są zwykle lateksowe i termo-elastyczne.

Kiedy zaciekawił Cię prezentowany artykuł, to nie zastanawiaj się tylko odkryj www, a znajdziesz tu podobne, ciekawe informacje na ten temat.

Te również można dostać w kilku wersjach, więc produkcja sprężyn wre.

Dopasowany materac
Materac powinien być odpowiednio dobrany do wzrostu i oczywiście wagi. W sklepach zwykle zaznaczają dla kogo stworzony jest konkretny typ. Ważne jest też dobrze dobrane łóżko. Stelaż pozwala wydłużyć życie materaca, należycie dbając o jego kształt i wentylację. Najlepsze są łózka o drewnianych listwach giętych, ich rozstaw powinien być szeroki.

Najważniejsza jest jakość materaca, cena już mniej. Materac kieszeniowy o 7 strefach, z dodatkową warstwą kokosową powinien kosztować maksymalnie 400 złotych – wszystko zależy od wielkości. Nie ma sensu więc wstawiać materaca za więcej niż tysiąc złotych, aby spać w komfortowych warunkach. materac http://legovisko.pl/

Tagi: , , , , ,