Jakie są źródła pojawienia się żylaków oraz jakie są techniki by uchronić się przed ujawnieniem się żylaków


Następstwa obecnej cywilizacji – siedzący sposób funkcjonowania i brak aktywności fizycznej to jedna z generalnych przyczyn dolegliwości układu krwionośnego. Skutkiem za małej pracy mięśni nóg, są nieprawidłowości krążenia żylnego w kończynach dolnych, w efekcie dochodzi do żylaków.

W młodym wieku żylaki powstają w dużej mierze w efekcie stosowania medykamentów antykoncepcyjnych oraz po usuwania owłosienia gorącym woskiem. Przyczyną żylaków może być także ciągłe ubieranie butów na wysokim obcasie , nadwaga a nawet noszenie nadmiernie obcisłej bielizny.

doktor

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Ażeby przeciwdziałać pojawieniu się żylaków, warto postawić na systematyczną porcję wysiłku fizycznego – jogging, spacery, kolarstwo. Jeśli jednak brakuje na to czasu, to warto wygospodarować chociaż chwilę, na czynne gimnastykowanie stóp. Na zlikwidowanie lub ograniczenie żylaków, pozytywnie wpływa również układanie kończyn dolnych trochę wyżej niż poziom ciała w czasie nocnego odpoczynku. W handlu są także oferowane różnego rodzaju rajstopy uciskowe (link do strony), które mogą zapobiec przed interwencją chirurgiczną. Usunięcie piersi jest wielkim czasem traumatycznym doznaniem dla kobiety niezależnie od wieku. Na szczęście medycyna wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentek dotkniętych rakiem piersi. Możliwych jest kilka sposobów rekonstrukcji odjętej piersi, z użyciem protezy piersi (przejdź do strony) lub bez.

Kobiety mogą dostosować najkorzystniejszą technikę dla siebie i przedyskutować ją ze lekarzem. To czy zdecydować się na odtworzenie odjętej piersi i jaką metodę wybrać, uzależnione jest od wielu okoliczności.

Jeśli opisywany temat jest dla Ciebie interesujący, to polecam przeczytać (http://www.plock.centrumdemed.pl/protetyk-protetyka/) więcej informacji na podobne zagadnienia, które będą dla Ciebie niesamowicie interesujące.

Najistotniejsze jest podejście kobiety i zdecydowana, świadoma chęć poddania się następnej operacji z zamiarem odbudowania piersi. Wybór metody zależy od tego czy kobieta była miała wykonywane dodatkowe zabiegi poza zabiegiem chirurgicznym, jak chociażby radioterapia. Ponadto jak w przypadku każdej ingerencji chirurgicznej, kluczowy jest stan zdrowia pacjentki.