Tajemniczy klient – patent na podwyższenie jakości obsługiJednym z najprostszych, najszybszych i najtańszych sposobów zbadania jakości produktów i usług jest zatrudnienie specjalnego pracownika, który przeprowadzi analizę. Oczywiście, przeprowadzi ten rekonesans w ścisłej całkowitej tajemnicy. Tajemniczy klient, bo o nim mowa, ma sprawdzić i zrecenzować jakość obsługi klienta w danym punkcie.

Tajemniczy klient

Źródło: http://www.sxc.hu/
Może to być sklep spożywczy, punkt gastronomiczny, stacja benzynowa, salon fryzjerski czy bank. Czego wymaga się od osoby, która pracuje na tym stanowisku? Przede wszystkim dyspozycyjności, łatwego nawiązywania kontaktów, terminowości, rzetelności, dobrej pamięci, jasnegoformułowania myśli. Tajemniczy klient ma za zadanie zweryfikować jakość obsługi klienta oraz jakość proponowanych towarów. Mystery shopper powinien być osobą elastyczną, bo nie zawsze rozmowa ze sprzedawcą idzie tak, jak było założone w materiale szkoleniowym.

Podejmowanie szybkich decyzji oraz dążenie do wytyczonych celów powinny charakteryzować dobrego tajemniczego klienta. Taki konsument może pojawić się w każdej chwili w sklepie i jest tak przeszkolony, aby niczym się nie wyróżniał. Nie jest osobą przypadkową, jest starannie wybrany pod względem wieku, zainteresowań, sposobu mówienia i bycia. Mystery shopper jest doskonale przeszkolony i skupiony na realizacji projektu. Ma precyzyjnie określony zakres działania i musi uzyskać konkretne wiadomości – .

Tajemniczy klientklient (wypatrz promocje) pilnuje się na każdym kroku i jest skoncentrowany, ale jednocześnie nie może wyglądać na zdenerwowanego – . Wie, że nie może się zdradzić. Rozpoznanie przez personel jest równoznaczne z niezrealizowaniem zadania, a co za tym idzie – brakiem honorarium.

Różne teksty zazwyczaj zmieniają się dość często – aktualna wiadomość zawsze się przyda. Chcąc się z nią zaznajomić, kliknij w wskazany link – pod nim wszystko dla Ciebie zreferowaliśmy.

Warto pamiętać, że często wynajmuje się kontrolera, nie żeby sprawdził konkurencję, ale żeby zbadał i ocenił jakość obsługi klienta i towarów w sklepach właśnie zleceniodawców.

Jest to zabieg stosowany zwłaszcza przez właścicieli światowych sieciówek, które rozsiane są po całym świecie i liczą tysiące sklepów. Zdarza się, że tajemniczy klient ma wcielić się w rolę „trudnego klienta” – skwaszonego, kapryśnego, na wszytko obrażonego i ogólnie na nie. Takie badanie ma na celu, sprawdzenie jak zachowają się sprzedawcy i jak poradzą sobie z takim delikwentem.

Po badaniu, tajemniczy klient wypełnia specjalnie przygotowany formularz, w którym ocenia jakość obsługi klienta oraz proponowanych towarów. Należy wspomnieć, że praca tajemniczego klienta również jest sprawdzana – . Więc nawet tajemniczy klient jest rozliczany z jakości wykonywanych badań. Warto jeszcze zaznaczyć, że zdarza się, że tajemniczy klient ma za zadanie nie ocenę jakości usług i towarów, a zadowolenie i satysfakcję samych ekspedientów.

Tagi: , , , , ,