Jak radzić sobie z sytuacjami stresowymi – treningi miękkie


W obecnych czasach bardzo istotny jest aspekt psychologiczny. I nie mówimy tu tylko o chodzeniu na terapie, ale o to jak dajemy sobie radę w wielu sytuacjach i czy mamy świadomość, co jest przykładowo manipulacją, a co sposobem na przeprowadzenie pewnych działań. Wszystko posiada swe przyczyny i skutki, a jeśli zależy nam na tym by efekty były zdecydowanie lepsze, to powinniśmy wziąć pod uwagę to jak ważna jest psychologia, też w pracy.

Tak, więc niesamowicie popularne są tzw. szkolenia

szkolenie

Autor: aditus foundation
Źródło: http://www.flickr.com

miękkie. Na tego rodzaju szkoleniach musimy uczyć się, w jaki sposób zachowywać się w różnych sytuacjach, jak się nie ograniczać i jak działać, żeby inni nas słuchali, ale żeby nie zamykali swych głów jedynie na ukazywane im możliwości. Szkolenia miękkie powinny nauczyć nas znaleźć w sobie pokłady kreatywności, chociaż umieć czerpać ją nie jedynie z siebie, ale i z ludzi, z którymi przyszło nam pracować i to tak, by wszystko przynosiło właściwe efekty (sprawdź ). Na szkoleniach tego typu mówi się też o metodach radzenie sobie ze stresem , który jest często zmorą wielu osób. Stres jest w stanie całkiem paraliżować, a co za tym idzie prowadzi do tego, że ciężko nam się wywiązać odpowiednio z powierzonych nam zadań. Z tego powodu tak istotne jest, żeby dowiedzieć się czegoś o kompetencjach miękkich. Otóż można mieć wiedzę w małym paluszku, ale obecnie to za mało. Musisz mieć świadomość, jak ową wiedzę zapakować, żeby ją sprzedać, by dało się, po prostu, na swojej wiedzy zarabiać.

A jeżeli nie będziemy posiadali kompetencji miękkich, to niestety w dzisiejszym świecie będzie nam ciężko zarobić sensowne pieniądze i pokazać się z bardzo dobrej strony.
Szkolenie dla trenerów

trener w pracy

Autor: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chcemy stać się trenerami i to nie jest ważne czy chodzi o bycie trenerem od motywacji, czy może trenerem klubów sportowych – musimy przejść przez odpowiednie szkolenia dla trenerów . Co ważne każde z takich szkoleń musi zawierać moduły dotyczące kompetencji miękkich, bez nich nie można być dobrym trenerem. Bo nie liczy się jedynie stan wiedzy, a to czy umiesz swoją wiedzę w odpowiedni sposób przekazać. Dlatego szukając świetnych szkoleń, trzeba wziąć pod uwagę na psychologiczne kwestie, czy będą na szkoleniu poruszane.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj leczenie skoliozy podobne materiały – one również są godne uwagi.

A jeżeli przykładowo jesteśmy trenerami, dajmy na to sportowymi, starej daty, to dobrze pójść na kurs dotyczący kompetencji miękkich, bo to może nam pomóc w tworzeniu ducha drużyny.