Na czym polega leczenie wzroku laserem? Czy jest bezpieczne? Jakie gwarantuje efekty?


Masz już dosyć okularów oraz soczewek, a wada wzroku nie pozwala komfortowo uprawiać sportu. Być może najbardziej korzystnym rozwiązaniem będzie laserowa korekcja wzroku. Jest to bardzo bezpieczna chirurgiczna metoda wyleczenia nadwzroczności, krótkowzroczności oraz astygmatyzmu.

wzrok

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
By się odpowiednio przygotować do tego rodzaju zabiegu powinniśmy wiedzieć o kilku sprawach. Są nieodzowne przed zabiegiem. Każda osoba planująca przeprowadzić zabieg jest wstępnie zakwalifikowana na konsultację przez lekarza. Ocenia on stan oka, przeprowadza skrupulatne badanie wzroku, wszystko po to, ażeby jak najkorzystniej wybrać zabieg do stanu pacjenta. Samo leczenie wzroku – laserowa korekcja wzroku opole z wykorzystaniem lasera trwa kilkanaście minut, dzięki zastosowaniu kropli znieczulających jest zupełnie bezbolesny. Rezultat operacji jest bardzo szybki. Zabieg umożliwia na trwałe wyeliminować wady wzroku nawet takich do +10 dioptrii.

Jak się zachowywać po przeprowadzonym zabiegu? Od razu po zabiegu odczuwać możemy delikatne pieczenie, dość duża wrażliwość na światło, łzawienie. Objawy ustępują zwykle po kilku godzinach. Wielką zaletą tego typu metody leczenia jest szybka rekonwalescencja. Zwykle po dwóch dniach możemy powrócić do pracy. Powinniśmy jednakowoż pamiętać o dość rygorystycznym przestrzeganiu zaleceń. Przede wszystkim musimy zrezygnować z wizyt na basenie na 2 tygodnie. Warto także odpuścić makijaż oczy na czas około dwóch tygodni. Zalecane jest także ograniczenie pracy przed komputerem, należy również stronić od aktywności fizycznej. Pamiętajmy koniecznie o ochronie oczu przed słońcem (konieczne są więc okulary przeciwsłoneczne – http://rajsoczewek.pl/przeciwsloneczne/ray-ban -). Unikać należy także zadymionych i zakurzonych pomieszczeń.

terapie leczenia oczu

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu rezultaty tego zabiegu będą najbardziej obiecujące, nie trzeba się także bać konsekwencji, jakie najczęściej wynikają z nieprzestrzegania zaleceń pooperacyjnych. Pamiętać trzeba, iż laserowa korekcja wzroku to nie jest zbyt zawiły zabieg – jednak oczy są bardzo wrażliwe, więc trzeba starać się dać im odpocząć. Nie można więc narażać ich na niekorzystnie działanie niektórych czynników, a tak istotnie postąpimy, jak nie zastosujemy się do zaleceń po zabiegu.