Podstawowe informacje o tym, co warto przypilnować podczas wyboru drukarni albo introligatorni.Drukarki są powszechnie używanymi urządzeniami firmach i domach, lecz często może zajść potrzeba skorzystania z usług jakiejś profesjonalnej drukarni. Oczywiście na upartego można wszystko samemu drukować, lecz zlecenie tego firmie, która się tym specjalizuje nie tylko może być znacznie wygodniejsze, ale też często tańsze.

wydrukowany plakat

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostaje jedynie sprawa tego, jak znaleźć drukarnię, bo niestety tutaj będzie czekać parę pułapek. Wielu osobom wydaje się, że drukowanie ulotek to prosta czynność i że każda z drukarni sobie z nią bez problemów poradzi – oferta druku ulotek. Lecz jak widać to w rzeczywistości z jakością tego, co proponują różne drukarnie bywa bardzo różnie, dlatego też warto przy wyborze trochę się zastanowić. Najważniejszą sprawą powinno być ocenienie, jaka będzie jakość oferowanego druku i na jakim rodzaju papieru wykonuje się zlecenia.

Kliknij ten link i sprawdź tutaj (http://www.tombet.com.pl/nagrobki-i-grobowce/) analogiczne informacje na ten temat – one na pewno Cię zaintrygują, więc nie wahaj się zbyt długo:)

Należy tu sprawdzić propozycje kilku różnych introligatorni, dzięki temu ocenić będzie można, co się dostanie za określoną cenę. Papier pełni istotną rolę jeżeli chodzi o końcową jakość poligraficznych materiałów, z tego też powodu zawsze powinno to być priorytetem.

Jakość będzie się łączyć z dwoma rzeczami, to znaczy odpowiednim doświadczeniem pracowników oraz parkiem maszynowym, z jakiego będzie się korzystać przy drukowaniu. O ile pracowników ciężko jest miarodajnie ocenić, o tyle o maszyny już spokojnie można zapytać podczas rozmów. Rzetelna drukarnia nic nie powinna ukrywać, jednak jeżeli zaczną się pojawiać jakieś próby migania się od odpowiedzi, to trzeba być ostrożniejszym. Można jednak sprawdzić, jak długi czas dana firma istnieje na rynku i jakich klientów miała okazję obsługiwać, w oparciu o to także da się sporo wywnioskować. Kolejną istotną sprawą jest przejrzystość cen. Sporo drukarni i introligatorni stosuje jakąś dziwną politykę dodawania dodatkowych kosztów czy też chowania ich w cennikach, a w końcu zamawiając druk plakatów będzie się chciało wiedzieć, ile się za to zapłaci – druk plakatów w niskiej cenie. Czytelne cenniki i prostota w składaniu zamówień na pewno będą dobrym argumentem za tym, aby wybrać drukarnię która je oferuje.

Tagi: , ,