Nowoczesne sposoby i zaawansowane procesy technologiczne. Jaką masz wiedzę na ten temat, a co powinieneś wiedzieć?Jeśli mamy odpowiedzieć jednym zdaniem na pytanie „co to jest wirtualizacja?”, można bez śmiało powiedzieć, iż jest to osiągnięcie logicznego zasobu przez abstrakcję zasobów fizycznych. To stwierdzenie możemy dopasować do dużego obszaru wirtualizacji, jednak ono nie powie nam o którym obszarze dyskutujemy oraz czym dokładnie jest wspomniana wirtualizacja.

wejdź tutaj

Autor: philippa law
Źródło: http://www.flickr.com
Obszar wirtualizacji? Tak! Dla większości wirtualizacja kojarzy się jedynie z pojęciem typu wirtualizacja serwerów z tego względu, że jest ona najbardziej rozpowszechniona. jednakże są inne obszary, które mają zarówno całkiem inne zastosowanie, oraz techniczną implementację. Wirtualizacja serwerów (od ang. Server Virtualization) – taka myśl technologiczna daje możliwość różnym aplikacjom działanie na wielu systemach operacyjnych uruchomionych na tym samym fizycznym serwerze z wykorzystaniem wolnej mocy. Dzięki temu jesteśmy w stanie w pełni pozyskać siłę obliczeniową i zasobową serwerów, stawiając dodatkowe maszyny wirtualne na jednym fizycznym serwerze – miast kupować kolejne serwery fizyczne.

Kolejną zaletą jest też sprawniejsze obsługiwanie biznesu w ciągu bardzo krótkiego czasu tworzenia kompletnie nowego wirtualnego systemu operacyjnego gotowego do pracy. Ponadto częste zadania konserwacji które wiążą się nieodłącznie z serwerami są znacznie uproszczone oraz odbywają się szybciej.

Jeszcze jednym interesującym tematem jest wirtualizacja aplikacji (z angielskiego Application Virtualization) – tego typu technologia (zobacz propozycje marki RFID Solutions Sp. z o.o) oddziela od siebie aplikacje, dzięki czemu rozwiązuje problem zgodności wszelkich aplikacji, dając możliwość tym samym aplikacjom współdziałanie razem, mimo iż mogą wymagać tych samych zasobów systemu operacyjnego w odmiennych wersjach (na przykład różne wersje bibliotek DLL).

Nie czekaj oraz zobacz zawarte tu uwagi o nas (http://hamsterpolska.pl/toalety-publiczne/). To na pewno okażą się godne Twojej uwagi informacje – zwyczajnie kliknij ten link.

/J]

Czyni to łatwiejszym również sposób testowania aplikacji, gdyż nie potrzeba sprawdzać, jak różne grupy aplikacji współdziałają ze sobą, za każdym razem, kiedy jedną z aplikacji uaktualniamy. Zastosowanie tego typu technologii pozwala również na przechowywanie aplikacji centralnie i strumieniowanie ich do komputera PC w oparciu o obecnie zalogowanego odbiorcy. Co istotne kompletne usunięcie standardowo instalowanych aplikacji dysku pozwala na zmniejszenie ilości obrazów systemów operacyjnych dla różnych grup biznesowych. Tutaj dobrze jest także poczytać o dziedzinie product engineering (sprawdź koniecznie), coraz bardziej interesującej a przede wszystkim nowatorskiej.
Tagi: , , , , ,