prawa pasażeraPrawa pasażera to zagwarantowane aktem prawnym kategorii prawnej niezbywalne reguły przypadające pasażerom środków komunikacji powszechnej, których podróż ma wszelki związek z terytorium wiadomego kraju, bądź organizacji ponadnarodowej. Intencją tych regulacji jest nadzór głównych spraw podróżnych w przypadku niewygód spotykających ich w przypadku zakłócenia ich planu podróży. Najważniejsze z nich, to prawo do obrony, prawo do zmiany programu podróży, czy też rezygnacji z niej za zwrotem całkowitego kosztu biletu.

samolot

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj na obszarze Unii Europejskiej, szczególna opieka prawa pasażera dotyczy nie wyłącznie pasażerów samolotów, ale również osób jadących koleją, autokarem bądź statkiem.

Ten tekst jest niesłychanie wciągający? Jeżeli tak, to sprawdź też inne polecane treści, gdyż są tak samo interesujące oraz pochłoną Cię kompletnie.

Również im łatwiej jest zdobyć odszkodowanie za np. spóźnienie przewoźnika. Normy obowiązują na terenie całej UE.W ciągu przeszłych trzydziestu lat Europa przeżywa rozwój transportowy. Dla milionów Europejczyków wyjazdy stały się powszedniością. Wszyscy mogą korzystać z możliwości jeżdżenia zgodnie z bieżącymi przepisami (wszystko co powinieneś wiedzieć na temat praw pasażerów).Podróżni muszą dysponować całą wiedzą w sprawie rozporządzeń dotyczących jeżdżenia, aby zdołali przestrzegać swoje prawa pasażera w razie pojawienia się problemu, bez względu na środek lokomocji, z jakiego korzystają i trasę wyjazdu niezależnie od tego, czy przebiega ona tylko w obszarze jednego państwa członkowskiego, kilku krajów UE, lub też poza jej obrzeżami.Mimo poszerzonego układu ochrony praw pasażerów, wielu z nich nie ma świadomości dotyczącej przysługujących im praw.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta strona, szybko spójrz na treść a poznasz znacznie większą ilość informacji, które na pewno wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Z danych wypływa, iż przeszło połowa pasażerów samolotów nie zna osobistych praw podczas wyjazdów. Toteż Unia zapoczątkowała kampanię informacyjną, mającą na celu uświadomienie podróżnych o przypadających im uprawnieniach. Na każdych systemach mobilnych osiągalna jest także aplikacja objaśniająca prawa pasażera i udostępniająca wiadomości o instytucjach, z jakimi należy się kontaktować w sytuacji przeciwnościUnia Europejska zobowiązała się do opracowania taktyki komunikacyjnej z myślą o wszystkich podróżnych.

Tagi: , ,