Spędzanie czasu wiosną oraz latem na łonie natury – jak robić to rozsądnieDużo osób lubi przyjemne dni spędzone na łonie natury, kiedy da się rozkoszować się olśniewającą przygodą. Spędzanie czasu spośród pięknej zieleni umie wysoce pozytywnie wpłynąć na ludzi – dostęp do ruchu i świeżego powietrza zdecydowanie sprzyja w nabywaniu odporności i poprawia samopoczucie. Trzeba mimo to zachować wtedy kilka podstawowych środków ostrożności – przyroda jest dla człowieka nie jedynie sojusznikiem.

Ludzie w lesie

Autor: Chris Wheal
Źródło: http://www.flickr.com
W ciągu roku zazwyczaj dochodzi do otruć grzybami albo owocami toksycznymi dla ludzi oraz zakażeń wysoce groźną boreliozą oraz innymi schorzeniami pasożytniczymi. Mimo to można się przed tymi niebezpieczeństwami szybko uchronić, o ile zastosuje się parę elementarnych zasad zapewniających bezpieczeństwo. Z pewnością warto z nich korzystać, by wyprawy do przyrody kojarzyły się najczęściej z przyjemnością.

Ze względu na ryzyko boreliozy oraz następnych chorób przenoszonych poprzez kleszcze obowiązkowo trzeba w trakcie wycieczek do lasu założyć spodnie o długich nogawkach , jak również skarpety. W momencie, gdy jest bardzo ciepło, można pogodzić bezpieczeństwo z wygodą poprzez noszenie przewiewnych materiałów – zdecydowanie najlepszy pod takim względem len i bawełna. Nieważne, czy spaceruje się jedynie na skraju lasu, czy w głąb – kleszcz można występować nawet na łące lub trawniku, co też potwierdza wiele weterynarzy – psy i koty czasami potrafią posiadać kleszcze także po zwykłym spacerze, mimo to w lesie jest to prostsze ze względu na mniej uporządkowaną wysokość roślin. Wbrew pozorom nie ma szczepień na boreliozę – z kolei dla ludzi mieszkających na wsi lub spędzających dużo czasu w lesie bardzo wskazane jest szczepienie na odkleszczowe zapalenie opon mózgowych, jakie jest o wiele bardziej niebezpieczne – więcej o zagrożeniu.

W przypadku złapania kleszcza najlepiej wybrać się do lekarza, jaki usunie pasożyta , a także zdezynfekuje rankę.

Czy jesteś uradowany z treści naszego postu? Jeśli tak, to podaję też mój odnośnik do kolejnej strony. Zachęcam!

Nie zawsze mimo to jest to możliwe – dlatego też można również nauczyć się tego samemu, ale najkorzystniej to wykonywać u sprawdzonych osób. Zalecane jest pytanie o badanie kleszcza – podstawą do terapii każdej schorzenia jest fachowa diagnostyka; wszystkie dolegliwości pasożytnicze potrafią być wysoce zdradliwe, ponieważ ujawniają się pewien czas po ukąszeniu i ogrom ludzi może nawet nie skojarzyć objawów ze znalezieniem kleszcza. Jeśli ktoś posiada kota albo psa, powinien po spacerze spojrzeć, czy nie ma w sierści kleszczy – jeśli się pojawią, należy pójść do weterynarza.

Zaciekawiły Cię wiadomości zawarte w naszym wpisie? Zapewne przyda Ci się także dodatkowe czytanie. Nie ociągaj się więc i przejdź do nowej strony.

Na pewno należy wiedzieć, że w mnóstwa gabinetach jest spotykane nawet zaszczepienie pupila – nie jest to wbrew pozorom droga usługa, a jest w stanie znacznie pomóc w przypadku problemów. Szczególnie szybko trzeba działać, gdy kleszcze zaatakują dziecko lub zwierzęta – w ich przypadku liczą się nawet godziny.

Tagi: , ,