O czym trzeba pomyśleć przed rozpoczęciem budowy domu


Nim wybudujemy swój własny upragniony domek, będziemy zmuszeni wykonać kilka czynności. Pierwszym krokiem jest postaranie się o pozwolenie na inwestycję. Następnie można zacząć myśleć o rozpoczęciu budowy. Czasami dobrze jest jeszcze przed złożeniem w podania o zezwolenie na budowę przeprowadzić tzw. badania geotechniczne. Nie są one koniecznie do otrzymania decyzji administracyjnej, ale warto je wykonać albowiem unikniemy w ów sposób kłopotliwych niespodzianek kiedy będziemy już w połowie budowy.

więcej tutaj

Autor: Soil Science
Źródło: http://www.flickr.com
W szczególności jest to istotne kiedy widzimy iż nasza parcela jest wilgotna, po nawet najmniejszym deszczu długi czas utrzymuje się wilgoć. Niezbędne są wówczas badania geotechniczne. Polega to na wykonaniu kilku, minimum 3 odwiertów o głębokości 3-6 m. Liczba odwiertów uzależniona jest od tego, jaki typ domu chcemy wybudować (dom z piwnicą czy bez piwnicy).

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, to nie czekaj oraz sprawdź szczegóły na stronie. Na pewno przekonasz się, że w tamtym miejscu również są to niezwykle interesujące informacje.

Często wynik tych ekspertyz sugeruje nieopłacalność wznoszenia budynku podpiwniczonego. Dokumenty jakie otrzymamy po przeprowadzeniu badania to: zobrazowanie przeprowadzonych badań, rysunki techniczne (dla przykładu przekrój gleby) jak też wnioski i zalecenia co do budowy fundamentów tak, ażeby zagwarantować ochronę przed podmakaniem fundamentów, a zatem i całego domku.

Niestety, badania geotechniczne – – do tanich nie należą, ich koszta według informacji z popularnego serwisu budowlanego to 1000-1500 zł. Na koszty ma wpływ wielkość parceli jak i rodzaj domu jaki zamierzamy wznosić. Niemniej jednak warto takie koszta ponieść, gdyż są one o wiele mniejsze niż późniejsza korekta źle wybranej technologii budowania domu.

Po wykonaniu tych wszystkich czynności można bez problemu zacząć budowanie. Niewiele nas wtenczas już może zdziwić a z pewnością ustrzeżemy się przed ogromnymi dodatkowymi wydatkami. Ostatnią poważną rzeczą jaką musimy rozważyć jest ogrzewanie jakie będziemy stosować bowiem ono również niewłaściwie dobrane potrafi generować spore koszta.

Dosyć roztropną inwestycją jest wykorzystanie instalacji LPG. Kolejną alternatywą jest zbudowanie kominka w salonie z nadmuchami dystrybuującymi ciepło po całym domu.

Jeśli jesteś zdania, że niniejszy post okazał się być godny Twojej uwagi, to bez dwóch zdań warto zobaczyć tu (https://jeger.pl/312-lakiery-do-mebli) pozostałe tego typu teksty.

Zbyteczne są wówczas grzejniki.