Jak przygotować praktyczny i ładny pokój dla dziecka


Urządzając pokój dla dzieci, pamiętajmy o funkcjonalności i dobrym designie. Gdy dziecko dorasta zaczyna potrzebować więcej swojej przestrzeni. W domu wszystkie dziecięce zabawki powinny znaleźć swoje miejsce, zamiast plątać się pod nogami domowników.Maluch, który ma własny pokój, chętniej bawi się samodzielnie i uczy utrzymania porządku.

Fototapeta dla dzieci od Demur.pl

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Wielokrotnie zdarza się jednak, że jeden pokój będzie współdzielić rodzeństwo, ponieważ rodzice dysponują tylko jednym wolnym pomieszczeniem (oferta tutaj).

Obecnie mieszkania, które można zakupić na kredyt mają zazwyczaj standardową powierzchnię. Nawet osoby, które zarabiają powyżej średniej krajowej nierzadko stać najwyżej na M3. Dlatego, gdy w rodzinie pojawia się drugie dziecko, rodzeństwo musi zamieszkać w jednym pokoju. Niestety dzieci nie zawsze dogadują się ze sobą, a im starsze, tym bardziej kłopotliwe staje się dzielenie pokoju.

Co zrobić, żeby zapobiec ewentualnym konfliktom i zapewnić dzieciom komfort?Przede wszystkim podczas projektowania wspólnej przestrzeni wydzielić części, które będą należały do każdego z małych mieszkańców. Przestrzeń można podzielić przy pomocy ścianki z mebli. W pokojach dziecięcych całkiem dobrze sprawdzają się łóżka piętrowe i dobrze zaprojektowane półkotapczany, które pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca. Aranżacja wnętrza powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego z dzieci.

Fototapeta do pokoju dzieci od Demur.pl

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Na przykład obrazki do pokoju dziecięcego powinny być neutralne, jeśli urządzamy pokój dla chłopca i dziewczynki. Najlepiej wybrać bohaterów dziecięcych, których oboje zaakceptują. Należy też zakupić obrazy dla dzieci (propozycja grafik na obrazy), które nie są zbyt naiwne, ale niosą ze sobą jakąś wartość estetyczną lub edukacyjną. Lepiej powiesić na ścianie ciekawą reprodukcję, która przedstawia ciekawą scenę, niż wielką myszkę miki.

Warto pamiętać, że aranżując pokój dla małych dzieci, należy uwzględnić ich potrzeby.Pokój powinien mieć dużo przestrzeni do zabawy. Na podłodze warto rozłożyć miękki dywan, a na ścianie powiesić tablicę, żeby maluchy mogły po niej malować. Starsze dzieci powinny mieć już swój kącik do nauki. Aby zaoszczędzić miejsce w pokoju, zamiast wstawiać dwa biurka, można zamontować przy ścianie funkcjonalne blaty. Blat najlepiej zamontować pod oknem, pozwoli to na dobre oświetlenie miejsca pracy.

Jeśli wczytujesz się w prezentowany artykuł to oznacza, że wątek Cię bardzo zafascynował – kliknij odnośnik do strony rehabilitacja prądy przeciwwskazania, a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Dzieci im starsze, tym chętniej kolekcjonują różne przedmioty, więc niezbędna będzie odpowiednia ilość szafek.