Suknie komunijne. Początek maja to dla praktycznie wszystkich dzieci w drugich klasach niezwykły czas


Początek maja to dla praktycznie wszystkich drugoklasistów wyjątkowy okres, ponieważ wtedy właśnie jest najważniejszy dzień w ich krótkim życiu, to znaczy komunia. Okres przygotowań do niej trwa praktycznie od początku drugiej klasy. Zależnie od księdza, który ma z drugoklasistami lekcje religii do nauczenia i zdania jest określony zakres materiału, lecz najczęściej jest on dobrany w taki sposób, że w zasadzie żadne dziecko nie powinno mieć z tym większych problemów.

sukienka komunijna

Autor: LisaThumann
Źródło: http://www.flickr.com
Przed samym przyjęciem komunii dzieci uczą się jeszcze spowiedzi, przychodzą na parę prób i w tak naprawdę są gotowe na ten wyjątkowy dzień.

Lecz w czasie przygotowań do komunii swojego dziecka sporo pracy będą także mieli dorośli.

Poznaj autorski serwis – trzeba wejść w podany poniżej link i w tekście możesz poczytać dodatkowe treści na ten ciekawy wątek.

Ośmiolatek powinien wszystkiego się nauczyć, czego wymaga ksiądz, za to zadaniem opiekunów jest zorganizowanie dla dziecka rodzinnego przyjęcia. Ostatnie lata pokazują, że samo podejście do tego dnia w wielu kręgach zmieniło się ogromnie.

Do niedawna jeszcze przyjęte ogólnie były niewyszukane stroje a następnie rodzinny obiad. Lecz dla niejednego rodzica przyjęcie komunii przez ich dziecko stała się pretekstem do pokazania swoich możliwości finansowych. Wystawne obiady w restauracjach, najdroższe upominki to zupełne zaprzeczenie idei tego dnia.

Jeżeli uważasz, że opisywany tu tekst jest interesujący oraz poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a przeczytasz więcej informacji usg nadgarstka!

Na szczęście jednak w wielu parafiach ten problem został dostrzeżony, i w takim zakresie, w którym jest to możliwe, katecheci zaczynają się starać zmniejszyć zapędy dorosłych (interesujący wpis).

sukienka komunijna

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze wyznaczają oni jasne zasady co do komunijnych strojów. Jeśli mówimy o chłopcach, to raczej problemów z tym nie ma, ponieważ z reguły ubierają oni w białe garnitury lub alby, a tu trudno o jakieś większe ekstrawagancje. Całkowicie inaczej sprawa się ma w przypadku dziewczynek. Zdarzały się sytuacje, że suknie komunijne niejednego dziecka były znacznie droższe niż niejedna ślubna suknia.

Dochodził do tego dobry fryzjer, wizyta u kosmetyczki i droga biżuteria i taka komunia zaczęła kosztować bardzo drogo, co zupełnie zaprzeczało idei jaką ma mieć ten dzień. Kiedy uczniowie mają dokładnie takie same ubiory, to kłopot z tym będzie dużo mniej dostrzegalny, nie ma wtedy niepotrzebnego porównywania, kto ma bardziej kosztowną komunijną sukienkę.