Auto złom – miejsce, w którym każdy właściciel może zostawić swój stary samochód.


W dzisiejszych czasach zauważyć można spore zainteresowanie obywateli ekologią. Niestety rozkwit społeczeństw częstokroć ciągnie za sobą negatywny wpływ na środowisko, które w bardzo prędkim tempie ulega degradacji. Wiele czynności wykonywanych przez obywateli, które dla ich są czymś zwyczajnym i normalnym nie wpływa dobrze na przyrodę oraz jego funkcjonowanie.

Dbanie o przyrodę

Przez wzgląd na ogromny stopień zanieczyszczenia środowiska w środkach masowego przekazu można zauważyć coraz bardziej rozpowszechnianie akcje informacyjne i uświadamiające ludzi w związku z sytuacją oraz formą, w jakiej znajduje się planeta, na której żyjemy. Przez to ludzie posiadająą bardzo dużą świadomość swoich działań i starają się jak mogą, by poprawić swoje działania tak, aby korzystnie wpływały na przyrodę lub przynajmniej bardziej mu nie szkodziły. Jednym ze sposobów troszczenia się o środowisko jest segregacja odpadów, która od pewnego czasu jest globalnie wprowadzana zarówno w miastach jak i na wsiach. Jest to jeden z korzystnych kroków edukujący obywateli w związku z troszczeniem się o przyrodę.

złom

Autor: Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzedaż auta na złom

Jest jeszcze jeden dosyć trudny kłopot związany z troską o przyrodę a mianowicie emisja spalin przez samochody. Aktualnie na drogach zauważyć można zwiększony ruch samochodowy. Bardzo dużo jednostek zakupuje pojazdy i nie zawsze są to pojazdy, które dzięki rozkwitowi technicznemu wydzielają o wiele mniej spalin niż auta starsze. Ogromna liczba osób, która chciałaby mieć swoje auto musi ze względów ekonomicznych nabyć starszy samochód i niestety z tego samego względu musi nim przemieszczać się przez długi czas najczęściej aż do momentu, kiedy nie będzie w stanie go już naprawić. Więcej tu .

Na wyzbycie się takiego auta, by nie stał, nie niszczał oraz nie wpływał nieprzychylnie na środowisko jest tylko jedna rada a mianowicie sprzedanie go na szrot. By taki złom znaleźć rezydując w Gdyni, Katowicach czy Krakowie wystarczy wprowadzić w Internecie odpowiednio słowa auto – przejdź do oferty – złom Gdynia, auto złom Katowice lub auto złom Kraków i ukaże się bardzo duża ewidencja miejsc gdzie takie auto można zezłomować. Za pomocą tych samych haseł, czyli auto złom Gdynia, auto złom Katowice bądź auto (samochodowy układ kierowniczy) złom Kraków miejsce kasacji samochodu można odnaleźć też w miejscowej gazecie.