Z jakiego powodu klocki lego zdobyły przez ostatnie lata tak wielką popularność wśród dzieci.Kilka razy w roku maluchy są szczególnie szczęśliwe, a będzie chodzić o dni, kiedy dostają wymarzone upominki. Są to Mikołaj, gwiazdka, urodziny, choć pechowcom, którzy urodzili się na przykład w Boże Narodzenie jeden taki dzień wypadnie. Przy wszystkich tych okazjach rodzice dokładają starań, żeby kupić dziecku upominek, z jakiego bardzo się ucieszy, rzecz jasna na miarę swych finansowych możliwości.

klocki Lego Duplo

Autor: dierk schaefer
Źródło: http://www.flickr.com
Ale najczęściej dokładają się także do tego dziadkowie i wujkowie, i po niejednym urodzinowym dniu będzie potem zabawy na kilka następnych tygodni. W grupach przedszkolnych niezwykle popularny w ostatnim czasie stał się zwyczaj organizowania urodzin dla dzieci. Często mogą to być wynajęte bawialnie, w jakich maluchy mogą się przez parę godzin bawić się bez końca, a rodzice w tym czasie napiją się kawy i porozmawiają o bieżących sprawach w przedszkolu. Rzecz jasna głównym elementem takiego przyjęcia jest uroczyste wręczenie upominków solenizantowi, i niekiedy po takim dniu wraca się do domu z workiem zabawek.

A pośród zabawek od wielu długich lat królują klocki Lego. I dziwić się nie ma czemu, bo przecież jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów dziecięcych zabawek, którego klocki znają dzieci chyba ze wszystkich krajów. Ocenia się, że zrobiono już kilkaset miliardów najróżniejszych klocków, a ustawienie ich wszystkich jeden na drugim wystarczyłoby na dziesięciokrotne pokonanie drogi na księżyc. Tak dużą popularność klocki lego zawdzięczają paru rzeczom. Po pierwsze są barwne, kolorowe i dają niezwykłe możliwości budowania.

Klocki LEGO

Autor: Oliver Ponsold
Źródło: http://www.flickr.com
Klocki Lego są uniwersalne, biorąc dwa dowolne zestawy bez problemów da się z nich zrobić dowolną konstrukcję. Popularność tych klocków zwiększyło ogromnie wprowadzenie do oferty serii opartych na filmowych bohaterach, takich jak na przykład lego galaxy squad. Bez przerwy ukazują się coraz to nowe postacie i pojazdy, więc każda z nowości tego producenta to kolejne wiele godzin które trzeba przeznaczyć na złożenie otrzymanego na prezent zestawu. No i oczywiście da się nimi bawić wraz z resztą zestawów, więc możliwości są nieograniczone

.

Tagi: , , ,