Gdy przychodzi blokada rozwoju, nie wiadomo w jaką stronę pójść w dalszej kolejności. Co jest nam w takim momencie potrzebne?

Wiadomo nie od dziś, że życie przynosi przeróżne trudności, którym musimy się postawić. Zdarzają się znaczne komplikacje, jak i takie z serii normalnych, niezbyt trudnych do załatwienia. Niemniej, coś zawsze jest, z czym powinniśmy sobie bez problemu poradzić, jeśli nie stanie się tak to możemy przegrać z rzeczywistością, a to znaczy brak możliwości zrealizowania posiadanych planów. Nie brak ludzi, którzy świetnie sobie radzą, ale no właśnie przychodzi taki moment, że nie wiedza jak iść dalej.

W takiej sytuacji lepiej posłuchać rady kogoś, kto dał sobie już radę z różnymi trudnościami. Taką osobą może być starsze rodzeństwo, a także rodzice. Taką osobą może być znajomy, a jeszcze lepiej kiedy jest to przyjaciel. Czasami brakuje nam takiej osoby w pobliżu, więc poszukujemy wtedy przewodnika – albo świadomie, albo nie, który wskaże nam drogę.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejny tekst – a tam kompleksowa analiza (http://poradniapraxis.pl/psycholog-dzieci-i-mlodziezy-poznan/) na podobny temat. Przejrzyj go obowiązkowo i życzymy owocnej lektury.

Posiadanie przewodnika jest niezbędne wręcz w rozwoju zawodowym.

szkolenie

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze mieć osobę, która odznacza się doświadczeniem, który może być naszym wzorem. Rady takiego kogoś mogą popchnąć naszą karierę do przodu, nadać jej nowe tempo. Często, żeby usłyszeć takie wskazówki zapisujemy się na przykład na szkolenie. Jeśli pragniemy być dobrym trenerem biznesu, łakniemy porządnego coachingu, warto też określić swój biofeedback, gdyż właśnie tak możemy się czegoś nowego o sobie dowiedzieć. Takie sytuacje nauczą nas więcej niż doświadczenia życiowe, a kontakt z rozmaitymi ludźmi otwiera w naszym życiu dobrą drogę do osiągnięcia tego, czego chcemy naprawdę. Powinniśmy w każdej sytuacji starać się polepszać naszą wiedzę o świecie i o branży, w której działamy.

Czasami nie jest to łatwe, są komplikacje, lecz z odrobiną, chęci i zaangażowania można dać radę. Nie od dziś wiadomo, ze sukces sam nie przyjdzie, bo trzeba na niego pracować, a szczęście można i mieć, ale na pewno trzeba mu dopomóc.

Czy chcesz może dostać link do strony, gdzie oczekują na Ciebie kolejne posty? Sądzimy, że spodoba Ci się ten portal.

Weź sobie do serca, ale działaj rozsądnie i pamiętaj, żeby iść do przodu nawet wtedy, gdy wszyscy zawracają Cię. Nawet, kiedy tracisz energię, a Twoje wysiłki nic nie znaczą nie możesz się załamywać, to w Twojej gestii jest polepszenie Twojego losu.

Poczytaj też – terapia psychologiczna Warszawa.