Brzydki pokój dziecięcy? Jest na to rada!


Pokoje naszych milusińskich to pomieszczenie bardzo szczególne – ich przystań, w której mogą schować się przed całym światem, zanurzyć w świat fantazji i czuć się naprawdę dobrze. Powinny uspokajać i dawać bezpieczeństwo, a przy tym inspirować i rozwijać wyobraźnię. To tutaj wydzielona jest strefa do odpoczynku, kącik do nauki i przestrzeń do zabawy z przyjaciółmi.

Najważniejsze, aby była to przestrzeń przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą z entuzjazmem wracały. Przy planowaniu pokoju dziecięcego szczególnie ważną kwestią okazuje się to, aby akcesoria dla dzieci były bardzo wygodne.

Ta wskazówka ze strony (https://talentum.pl/przygotowanie-do-matury-z-fizyki-online/) zagwarantuje Ci to, że znajdziesz dużo bardzo użytecznych materiałów – to nieco innego rodzaju punkt widzenia na taką kwestię.

Innymi słowy muszą być one z wielką dokładnością dopasowane do potrzeb oraz preferencji, a tym samym także i wieku maluchów. A co z dodatkami?

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Wbrew pozorom, w pokoju maluchów bardzo ważna jest równowaga. Częsty lęk rodziców przed pustą przestrzenią jest niepotrzebny. Minimalizm może bowiem pobudzać wyobraźnię, więc zrezygnujmy z pstrokacizny i tysiąca podobizn bohaterów z kreskówek. Cóż, spora część pokoi dziecięcych jest zbyt mocno „upiększona”. Są przepełnione przez co przypominają sklepy z zabawkami, a to powoduje zbędny chaos. Wszystko to nadwyręża percepcję dziecka i nie pomaga w odpoczynku.

Przestrzeń, która otacza dzieci, powinna być przyjemna i wesoła. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, spokój i równowagę. Miejscem inspirującym i uruchamiającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Wybierzmy jasne, pastelowe barwy. Plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np. dywanu i obrazków. Fototapety dla dzieci rozweselą pokój i stworzą przyjemny i ciepły klimat.

Jeśli ten temat Cię fascynuje oraz szukasz więcej danych, to pod linkiem (http://copyline.pl/kategoria-produktu/urzadzenia-wielofunkcyjne-uzywane/czarno-biale-urzadzenia-wielofunkcyjne-uzywane/) odnajdziesz ich bardzo dużo – będą one zbliżone tematycznie, ale równie ciekawe.

Są w stanie pokazać zainteresowania malucha i przeniosą go w świat fantazji. Gdy poszukujemy obrazu, którego rolą jest dopełnienie całej stylizacji, skorzystajmy ze sklepów internetowych podając frazę: obrazki do pokoju dziecięcego. Zaskoczy nas ich szeroka tematyka i subtelna kolorystyka.

Obrazki ze strony spowodują, że dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, natomiast zastosowanie naturalnych materiałów (drewno) dodatkowo je ociepli. Warto byśmy pamiętali, że to w jakiej przestrzeni wzrasta nasze dziecko, kształtuje jego poczucie estetyki.