Impreza masowa – od czego zacząć? Krótkie kompendium wiedzy dla organizatorów imprez masowych


Lato sprzyja organizowaniu pikników, dni miasta i wydarzeń w plenerze. Do zorganizowania wielkiej imprezy masowej najlepiej zatrudnić pewną firmę, dla której organizacja i obsługa techniczna imprez to codzienność, bo na pewno zajmie się tym fachowo i w pierwszej kolejności załatwi wymagane pozwolenia, wszystkie dokumenty i tym podobne rzeczy, później zatroszczy się o jej prawidłowy przebieg, a ostatecznie po wszystkim posprząta…

agregat prądotwórczy

Autor: U.S. Naval Forces Central Command
Źródło: http://www.flickr.com
Zorganizowanie imprezy – koncertu, pikniku lub zawodów sportowych – zarówno na wolnym powietrzu, jak i w budynku to nie tylko integracja społeczeństwa i realizacja ciekawego pomysłu. Na organizatorach wydarzenia ciąży wiele obowiązków, z których powinni się wywiązać, zarówno dotyczących programu, jak i organizacyjnych. Bardzo istotne jest uzyskanie ważnych pozwoleń, zagwarantowanie bezpieczeństwa i przestrzeganie prawa. Szalenie istotna jest również obsługa imprez warszawa. Gdy pomysł na imprezę jest gotowy, na początku oczywiście należy dokonać wyboru miejsca jego realizacji.

Czujesz, że masz pytania? Więc śpieszymy poinformować Cię, że w każdej sekundzie można się z nami kontaktować. Z radością odpowiemy na każdą ocenę.

Miejsce oczywiście musi być dopasowane do charakteru planowanego przedsięwzięcia. Jeżeli wybierzemy park, stadion sportowy albo inną przestrzeń otwartą, musimy liczyć się z tym, że będzie trzeba wydzielić jakiś obszar i pomyśleć, co wówczas, kiedy pogoda będzie kapryśna.

Jeżeli pomieszczenie jest zamknięte, jak sala sportowa lub sala widowiskowa, należy mieć na uwadze ograniczenie ilości miejsc. Następnym krokiem w przygotowaniu imprezy jest określenie jej celu, daty i programu. Zwykle trzeba opracować jej regulamin i opracować szczegółowy program minutowy razem ze scenariuszem otwarcia, przebiegu i zamknięcia imprezy. Dokumenty te wymagane są najczęściej na długo przed jej zorganizowaniem, ponieważ władze miasta chcą mieć do nich wgląd. Ponieważ nakłady finansowe zwykle są dość duże, odpowiednio wcześniej należy ustalić budżet, możliwe źródła finansowania (sponsorzy, zbiórka publiczna). By frekwencja dopisała, trzeba postawić również na promocję imprezy (plakaty, artykuły prasowe). Po otrzymaniu wymaganych prawem pozwoleń zwykle przychodzi moment na najbardziej pochłaniające energię prace, to znaczy przygotowanie dekoracji, zaplanowanie strefy gastronomicznej i miejsc poboru prądu (tu pomoże wypożyczalnia agregatów prądotwórczych – zobacz agregaty prądotwórcze wynajem warszawa). Trzeba zdecydować także, komu przypadnie obsługa techniczna imprez towarzyszących naszej (jeśli takie są w planach), zabezpieczyć służby porządkowe, pomoc medyczną i toalety.

impreza
Jak widać – spraw jest wiele. Zdecydowanie lepiej jest zdać się na profesjonalną firmę, żeby przed planowaną imprezą nie zadręczać się myślami, czy wypożyczalnia agregatów prądotwórczych dotrze z nimi na czas, czy punkty gastronomiczne będą dobrze zaopatrzone i czy publiczność dopisze i wydarzenie się zwróci.