Idealny pomysł na ćwiczenia z osobami niepełnosprawnymi i nie tylkoOd dawna wiadomo, że zwierzęta mogą pomóc we właściwym rozwoju maluszków i mogą również pomóc w pewnego rodzaju odstresowaniu się ludziom starszym. Między innymi z tego powodu w wielu domach są zwierzęta.

Nie chodzi tylko o zmobilizowanie dzieci do np. systematycznego wyprowadzania psiaka, ale zwierzę prowadzi do tego, że w domu panuje całkiem inna atmosfera. We wspomaganiu koordynacji psycho-ruchowej zwierzęciem idealnym okazuje się koń. Pomaga on małym i dużym pacjentom w ich rehabilitacji. Taka profesjonalna hipoterapia potrafi zdziałać cuda. Koń staje się dla pacjenta, prawie tak samo istotny, jak pies przewodnik dla kogoś, kto nie widzi. Oczywiście nie oznacza to, że dziecko, które nie ma pełnej sprawności ruchowej ma prowadzać ze sobą wszędzie kucyka. Chodzi, o to, że dziecko siedząc na koniu czuje się bezpiecznie. Takie zajęcia są bardzo ważne dla osób z różnego typu problemami. Hipoterapia świetnie wspiera różne inne rehabilitacje – zapraszamy serdecznie -. By hipoterapia miała sens najlepiej, by dziecko regularnie brało udział w takich zajęć.

Pasja, która pozwala na lepsze życieKażda osoba, która nie miała nigdy okazji jeździć konno powinna, czym prędzej to zmienić. Każda zobacz nastadnina koni prowadzi szkółkę jeździecką i posiada w swojej ofercie możliwość wykupienia nawet kilkudziesięciu minut ma początek. A Ci, którzy uważają, że jazda konna nie jest dla nich i mają pewne obawy, powinny pomyśleć o hipoterapii, czyli o osobach, które mimo swych ułomności jeżdżą konno. Nie trzeba się obawiać, konie odczuwają nasz strach, musimy po prostu chwilę przebywać w stadninie by poczuć tą siłę, która płynie z wnętrza tych zwierząt. Osoby pracujące w stadninie wytłumaczą nam w jaki sposób się zachować będąc na koniu. Co ważne nikt samych nas nie puści.

Na początku będziemy prowadzeni przez kogoś. A jeśli obawa będzie duża, to nawet przez całą lekcję będziemy mieli obok siebie pracownika stadniny. Z czasem przyzwyczaimy się do siodła. Strach z każdą minutą będzie mniejszy i niemalże na sto procent zechcemy chcieli wrócić na kolejną lekcję. Konie są w stanie uspokoić nawet najbardziej nerwową osobę. Tak, więc jeżeli nie mamy chwili by w codziennym dniu złapać oddech i naprawdę się odprężyć to wizyta w stadninie będzie genialnym pomysłem – stadnina koni STAJNIA ISKRA to miejsce, gdzie naprawdę możemy zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. I co niezmiernie istotne, dla konia nie jest ważne czy ktoś jest bogaty, czy biedny, czy jesteśmy zdrowi czy chorzy, te zwierzęta wszystkich traktują tak samo

.

Tagi: , ,