Chip tuning – sposób na wzmocnienie potęgi silnika auta


Współczesna motoryzacja zaznacza się ogromną odkrywczością. Niektórzy jej miłośnicy szukają i pragną czegoś więcej od potencjału, które ich samochody posiadają. Pragnąc, by ich pojazd odróżniał się spośród innych swoją wyjątkowością. Tym unikatem, który musi odróżniać samochód jest potęga silnika.

silnik

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Pasującym i wspaniałym rozstrzygnięciem stał się chip tuning, który podwyższa siłę silnika samochodu. Takie spotęgowanie z pewnością podaruje pełno satysfakcji z jazdy i umożliwi odkryć samochód (znajdź informacje) od nowa. Skutkuje to większym przyśpieszeniem samochodu niezbędnym przy wyprzedzaniu.

Zobacz również – ProRacing

Trzeba jednakże dłużej zagłębić się w pojęcie chip tuning, by zdać sobie sprawę czego dokładnie obejmuje. Terminem takim oznacza się przekształcenie oprogramowania będącego w centralce sterującej, które nadzoruje silnik. Sterownik jest zaprogramowany tak,aby moc silnika była jak najlepsza. W komputerach tych modyfikowana jest skład zewnętrznej pamięci programu znajdującej się w układzie scalonym. W usprawnieniu auta bierze się pod lupę parametry pracy silnika – ciekawa strona.

silnik

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Zmiany te dopuszczalne są do przeprowadzenia w większości aut z silnikami diesla i benzynowymi. Komputer posiada wiedzę o tym jak sterować paliwem i zapłonem w jakichkolwiek okolicznościach. Dodatkową korzyścią zmiany o nazwie chip tuning jest to, że nie wzrasta użycie paliwa oraz nie ma wpływu na wytrzymałość silnika.

Podoba Ci się tego rodzaju materiał? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna (http://www.grupapartner.pl/partner-serwis-dla-przemyslu/przemysl-metalurgiczny.html) także bez wątpienia wpadnie Ci w oko.

Chip tuning korzysta z rezerwy koni mechanicznych, które twórca sobie założył. Poprzez to zgadzamy się na to, że pojazd ma stanowczo niższą akceptację na pomyłki kierującego. Bezpieczne przyśpieszenia dla silników wolnossących to około 5% oryginalnej mocy, dla silników doładowanych 20%, a nawet 50% nominalnej mocy.

Taki zabieg daje wielu użytkownikom samochodów dużo frajdy, a jedną z jego zalet jest też świadomość bezpiecznego i szybszego wyprzedzania, które przydaje się na ulicach. Reasumując chip tuning to prosty zabieg, który jest skuteczny na tyle, że potrafi kompletnie zmienić rozwijanie mocy auta oraz zapewnić dużo większa siłę silnika i zminimalizować wyniki spalania.