Rehabilitacja- w jakich przypadkach udać się na zajęcia i jak wybrać dobrego rehabilitanta, który może nam pomóc


Osoby w każdym wieku mogą ulegać urazom różnego rodzaju. Złamanie nogi albo zwichniecie stawu często może utrudniać późniejsze poruszanie się. Po ściągnięciu gipsu bądź wykonaniu operacji czasami zaleca się zajęcia rehabilitacyjne dla pacjentów dotkniętych urazem.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Parę lat temu na zajęcia rehabilitacyjne uczęszczali przede wszystkim sportowcy a także trenerzy, których zawód związany był z wysiłkiem fizycznym. Musieli mieć sprawne ciało niedługi czas po złamaniu lub zwichnięciu. Obecnie rehabilitacja proponowana jest każdemu, kto doświadczył jakieś urazu. Szczególnie, kiedy mieliśmy złamane kończyny albo na przykład zwichnięty staw biodrowy zajęcia takie będą bardzo pomocne. Dzięki nim możemy odzyskać sprawność i zapomnieć o jakichkolwiek kłopotach z poruszaniem się. Pacjenci po wypadkach czy też z porażeniami też chodzą na rehabilitacje – https://www.rehabilitacje.org/ -, żeby po raz kolejny nauczyć się chodzić albo rozgrzewać mięśnie, które nie są na co dzień używane z powodu niepełnosprawności. Kiedy odstawimy już kule ortopedyczne po złamaniu, powinniśmy wybrać się na spotkanie z profesjonalnym rehabilitantem.

W przypadku delikatnych urazów możemy samemu wykonywać lekkie ćwiczenia. Guma do ćwiczeń kupiona w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym może być niezwykle przydatna. W niektórych przypadkach dobra rehabilitacją są zajęcia na basenie. Najlepsza jednak będzie opieka doświadczonego rehabilitanta, który odpowiednio rozrusza bolące stawy oraz mięśnie bez ryzyka pogorszenia stanu zdrowia lub pogłębiania kontuzji. Wybór odpowiedniego rehabilitanta nie zawsze jest prosty. Można wyszukać wiele ofert i specjalistycznych gabinetów, należy jednak dobrać specjalistę do rodzaju naszego urazu. Innego specjalisty może potrzebować zawodowy koszykarz, który ma zamiar kontynuować karierę, innego typu rehabilitacja będzie się odbywała przykładowo gdy pragniemy wyleczyć wady ortopedyczne u dziecka. Ciekawe propozycje: .

podczas rehabilitacji

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Po wszelkiego rodzaju urazach powinniśmy zdecydować się na zajęcia rehabilitacyjne. Odpowiednia osoba, która ma doświadczenie w pracy z podobnymi urazami może nam pomóc odzyskać sprawność parę tygodni po złamaniu lub zwichnięciu.