Pragniesz się zmienić, wciąż szkolić, spożytkować swój potencjał – dowiedz się, kto jest w stanie Tobie pomóc


Dzisiejszy świat to w przeważającej mierze bieg. Pęd do spełnienia zawodowego, pęd do finansów, gonitwa do polepszania swojego położenia. W tym morderczym biegu zazwyczaj zapominamy o sobie. Wtenczas zaczynają się kłopoty. Kto Wtenczas może wspomóc?

psycholog

Źródło: flickr.com
Jeżeli zaczynają się trudności, nie możemy sobie poradzić z własnymi myślami, warto poprosić o pomoc. Doskonałym rozwiązaniem w takim wypadku jest psycholog – wejdź -. Słucha, doradza, pomoże znaleźć wyjście z sytuacji, która do teraz wydawała nam się nie do przejścia. Należy wiedzieć, iż psycholog to doktor duszy, który poprowadzi nas za rękę, jednak nie wypisze tabletek (to może uczynić tylko i wyłącznie psychiatra – przejdź do oferty -). To człowiek, do którego warto iść z każdym kłopotem. Psycholog jest w stanie pomóc dzieciom, które borykają się z trudnościami natury psychologicznej (nieśmiałość, obawa przed pójściem do szkoły, niechęć do nauki, lęk po rozwodzie rodziców i tak dalej), nastolatkom po załamaniach miłosnych i mających trudności z samoakceptacją, dojrzałym ludziom, którzy żyjąc w nieustannym stresie z czasem zapętlają się i nie widzą właściwych szlaków. Czym innym jest coaching (choć wykorzystuje się tu cząstki psychologii, to jednak coach nie jest typowym psychologiem).

psycholog

Źródło: flickr.com
Coaching to praktyka, kurs, który pomaga wyciągnąć potencjał ukryty w ludziach. Dzięki owemu potencjałowi człowiek może podjąć bardziej trafne decyzje, osiągać wyznaczony cel, pokonać własne bariery jak i ograniczenia, poznać siebie, czuć się mocniej dowartościowanym i znaleźć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, właściwie zarządzać czasem. Trener coachingu pomaga zarówno pojedynczym jednostkom, jak i całym firmom. Tego typu sesje są bardzo popularne w firmach z zakresu biznesu a także finansów. Ma udowodnić pracownikom, że można zmienić sporo rzeczy, by czuć się lepiej i jednocześnie chętniej rozwijać swoją pracę. Naucza, że własny rozwój, to też rozwój przedsiębiorstwa. W RP wiele korporacji korzysta z rad i sugestii coachów, gdyż ufa, że dzięki nim, spełnienie i szczęście pracowników przemieni się w rzeczywisty zysk.