jeśli musisz zmierzyć się ze śmiercią bliskiej osoby, wówczas bez wątpienia przydadzą Ci się nasze porady


Śmierć osoby bliskiej bez wątpienia nie jest fajnym wydarzeniem w życiu żadnego człowieka. Kiedy musisz się z tym borykać, wtedy najczęściej nie wiesz, za co się zabrać. Z jednej strony masz żałobę i zazwyczaj ochotę na schowanie się w sypialni, z drugiej jednak strony musisz załatwić dużo formalności, które z pewnością nie mogą poczekać. Jeśli chcesz przejść przez ten okres łagodnie, wówczas powinieneś rozejrzeć się za salonem pogrzebowym, który zaoferuje Ci całościową opiekę i załatwi większość kwestii za Ciebie.

Zazwyczaj najbardziej ważną kwestią jest zorganizowanie pogrzebu. Ten zwykle odbywa się w ciągu pierwszych trzech dni po śmierci. Jeśli zmarły miał na przykład wykupione miejsce na cmentarzu albo po prostu macie rodzinny grobowiec, wówczas sprawa nie jest aż tak skomplikowana. Kiedy natomiast nie zachodzi taki przypadek, wówczas musisz nie tylko wybrać konkretny cmentarz, ale również wykupić w nim kwaterę. To często jest wielce trudnym zadaniem – sam Wrocław ma na swoim terenie na przykład kilkanaście różnych cmentarzy.

Pogrzeb

Autor: Sean Kelleher
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nie wiesz, na który z nich się zdecydować, wówczas powinieneś zasięgnąć porady pracownika zakład pogrzebowy – (Pogrzeb z ZP Memento) – on niewątpliwie będzie w stanie coś Ci poradzić.Z pogrzebem wiąże się także jeszcze jedna sprawa – musisz zdecydować, czy decydujesz się na klasyczny pogrzeb czy też może interesuje Cię kremacja zwłok. W tym drugim wypadku czeka Cię nieco więcej formalności, jednak z drugiej strony popularność kremacji stale rośnie. Być może dobrze rozważyć również taką propozycję.Nie mniej istotnym elementem jest transport zwłok. Kiedy Twój bliski umarł w szpitalu, wówczas zazwyczaj dochodzi kwestia przetransportowania trumny do Twojego domu, a dopiero później na cmentarz. Kiedy nie chcesz brać udziału w tradycji wystawiania trumny w domu, wtedy możesz zorganizować transport prosto na cmentarz – kategorycznie zaoszczędzi Ci to dużo bólu.Po pogrzebie możesz rozważyć sprawę zorganizowania stypy dla bliskich.Autor: Zakład pogrzebowy – więcej szczegółów – memento

To paradoksalnie może być niezła okazja do tego, aby zobaczyć się z dawno nie widzianymi bliskimi i polepszyć Wasze relacje. Obecnie sporo restauracji proponuje swoim gościom możliwość zorganizowania takiego przyjęcia – być może warto skorzystać z tej propozycji. Jeżeli nie masz siły na organizowanie stypy, wówczas możesz zrzucić ten obowiązek na zakład pogrzebowy – obecnie mnóstwo z nich oferuje naprawdę kompleksowe usługi w zakresie organizacji pogrzebów, dlatego można skorzystać z takiej możliwości.