Jaka metodą powinno się pielęgnować o przydomową oczyszczalnię ścieków.


Budowanie domu to trudna sprawa i długi proces – począwszy od zdobycia odpowiednich pozwoleń, przez wybranie fachowców i materiałów, po wykończenie oraz umeblowanie wnętrz. Jedną z bardziej skomplikowanych spraw jest z pewnością montaż różnych instalacji, na przykład wodno-kanalizacyjnej. W tej sprawie powinniśmy zastanowić się, czy chcemy być podłączeni do miejskiej oczyszczalni ścieków i będziemy płacić rachunki za doprowadzoną wodę.

przydomowa oczyszczalnia

Autor: wfeiden
Źródło: http://www.flickr.com/

Trzeba przy tym pamiętać, że cena wykonania pojedynczego łącza nie jest ogromny, w dodatku możemy nawet liczyć na dodatkowe finansowanie z urzędu gminy, postarać się o dopłaty z wojewódzkiego wydziału ochrony środowiska lub też dopłaty z funduszy europejskich. Wadą w wypadku wykonania przyłącza do oczyszczalni ścieków nierzadko może być niemała cena, jaką opłacimy za m3 odprowadzonych ścieków.

Jeżeli interesuje Cię opisywany temat, to przejdź do tekstu oraz zgłąb podobne informacje dotyczące takiego zagadnienia. Pochłoną Cię całkowicie.

Dlatego też alternatywą dla przyłącza pod kanalizację jest przydomowa, eko oczyszczalnia www.maragency.pl/kategoria/sita-obrotowe/sito-bebnowe-grr/74 ścieków. Jest ona najczęściej ukryta – wkopana w ziemię na terenie naszej działki i jedynie tablica kontrolna na powierzchni informuje nas o tym, że jest i o ewentualnej usterce. (Polecamy odbiór gruzu budowlanego) W tego typu rozwiązaniach nie musimy kłopotać się o podłączenie odprowadzające ścieki do instalacji wod.-kan.. W tych oczyszczalniach woda, która pozostaje po procesie oczyszczania jest na tyle klarowna, że można ją bezpośrednio odprowadzać do niedalekiego rowu czy rzeki. Tak naprawdę nie musimy się też zamartwiać o serwis owego urządzenia, gdyż podstawowym „elementem” oczyszczającym są bakterie, które pożywiają się ściekami. Więcej na .

obsługa separatora

Autor: toensmeier.pl
Źródło: toensmeier.pl

Jedyne na co powinniśmy zwracać uwagę to czyszczenie separatora. Istotne w tym wypadku jest to, aby jakieś większe odpadki nie zatykały odpływu, gdyż może dojść do uszkodzenia oczyszczalni. Istotne jest również to, by pamiętać (przed kontrolą z sanepidu) by wykonać przegląd separatora, bowiem woda, która będzie odprowadzana, musi mieć odpowiednie parametry czystości, przykładowo nie może mieć za dużej ilości tłuszczów, gdyż mogą one poniszczyć separator. Jeżeli dojdzie już do szkody i nie będziemy w stanie sobie poradzić z nią, to będziemy musieli zatrudnić jakąś firmę zewnętrzną, która przeprowadzi serwis separatora. Zresztą i tak dobrze jest umawiać się na regularne serwisowanie naszej oczyszczalni, ponieważ taka zewnętrzna firma kompleksowo przejrzy oczyszczalnię i na miejscu wymieni części, które się ewentualnie zniszczyły.