Jak dobrze wybrać odpowiedni materac do sypialni?


Krzepki i spokojny sen, to najwspanialszy kosmetyk, gwarantujący promienny wygląd każdego dnia. Aby nieprzerwanie wstawać w dobrym zdrowiu i pełnym entuzjazmu, należy pamiętać o kilku elementarnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o przewietrzenie pokoju, w którym śpimy, zaciągnięcie zasłon i pobycie się źródeł hałasu. Kolejnym krokiem jest dobór wygodnego materaca, gdyż to od niego zależy forma naszego kręgosłupa i poziom nocnego wypoczynku.

Zimowa sypialnia

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor

Łóżko musi być wygodne – nie za miękkie, niezbyt twarde. Materac trzeba dobierać m.in. do swojej wagi, wieku, pozycji, w jakiej śpimy oraz stanu zdrowia. Podczas zakupu materaca, najlepiej nie spieszyć się z wyborem i oprócz fachowej pomocy sprzedawcy, zdać się na reakcje własnego ciała, leżąc kilka chwil na upatrzonym modelu, sprawdzając, czy każda sprężyna jest na odpowiednim miejscu – ciekawy artykuł o materacach.

Przy zakupie materaca z pewnością istotną kwestią są nasze upodobania a także nieodzowność zachowania odpowiedniej pozycji snu, dlatego też optymalny będzie materac o odpowiednim stopniu twardości. Jeżeli będzie za twardy, nie odpoczniemy w nocy, bo będziemy ciągle zmieniać usytuowanie ciała, a krew nie będzie swobodnie płynąć w uciskanych częściach ciała. W przypadku zbyt miękkiego materaca zapadniemy się w nim, a pragnąc się przewrócić na drugi bok trzeba będzie bardzo się postarać.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Materace wyposażone w sprężyny, przez wzgląd na swoją odporność i korzystną cenę, są uniwersalne i często wybierane przez konsumentów. Jednak aktualnie odchodzi się od klasycznych materaców sprężynowych, na rzecz materaców kieszeniowych. Różnica polega na tym, że nowszy model ma sprężyny znajdujące się w osobnych kieszonkach, przez co jest twardszy i bardziej trwały. Im więcej sprężyn w materacu, tym lepiej dostosowuje się do kształtu ciała – .

Czy masz więcej pytań? (http://introwertus.pl/leczenie-depresji/) Nie wstydź się! My na pewno docenimy wszelaką chęć prowadzenia debaty. Zatem oczekujemy na opinie od Ciebie.

Producent sprężyn, który wyposaża materac w dużą ilość małych sprężyn, stwarza większą elastyczność punktową materaca, co gwarantuje najlepsze podparcie dla naszych pleców. Są to tak zwane materace „multipocket”. Przy wyborze materaca należy zwrócić uwagę na tkaninę, którym okryte są sprężyny. Pianki poliuretanowe nie są drogie, ale niezbyt wytrzymałe, pianki lateksowe są nieco droższe, ale zdecydowanie bardziej elastyczne i trwalsze. Materac kieszonkowy jest dobrym wyborem dla dwóch osób, gdyż sprężyny nie są ze sobą połączone i każda z osób, niezależnie od różnicy wagowej, może wygodnie wypoczywać.