Medycyna naturalna w chorobach układu krążenia


W świadomości czujemy wielki lęk przed chorobami nowotworowymi, a tymczasem badania statystyczne pokazują, że o wiele bardziej grożą nam choroby układu krążenia. To właśnie ta grupa schorzeń jest główną przyczyną zgonów w kraju (wielokrotnie przedwczesnych!), a także powodem niepełnosprawności ludzi starszych. Nie powinniśmy ich bagatelizować! Dodatkowo, zbyt często lekceważymy pierwsze objawy chorobowe, a skutki naszej niefrasobliwości mogą się źle skończyć.

zdrowie

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse
Nawet przy wysokim ciśnieniu chory może nie odczuwać żadnych niepokojących objawów. Choroba ciśnieniowa jest określane mianem „cichego zabójcy”, bo z pozoru nie przypomina o sobie, a w rzeczywistości jest niczym bomba (zobacz również oczyszczenie terenu z bomb) zegarowa. Da się zauważyć, iż, coraz częściej pacjenci uskarżający się na choroby układu krążenia, np. miażdżycę naczyń krwionośnych, korzystają z wszelkich odmian medycyny niekonwencjonalnej, w tym bioenergoterapii. Na czym opiera się bioterapia?

Bioterapia od opiera się na właściwościach energetycznych uzdrowiciela. Bioterapeuta wykrywa miejsca zaburzeń energetycznych w ciele chorego, odblokowuje kanały energetyczne w organizmie człowieka i ładuje dobrą energią płynącą z jego dłoni miejsca, gdzie jej brakuje. Po spotkaniach odchodzą na zawsze kłopoty mające związek z niewydolnością krążenia, wyrównuje się ciśnienie krwi, ustępują duszności czy niemiarowość serca. Poprawia się stan psychiczny jak i fizyczny. Medycyna naturalna (Nature) od zawsze traktowała człowieka jako integralną całość składającą się z umysłu, psychiki oraz ciała. Dlatego też pacjenci, z coraz większym zaangażowaniem i ufnością decydują się na korzystanie z tej formy leczenia.

zdrowie

Autor: istockphoto.com
Źródło: istockphoto.com
Chcąc zapobiegać schorzeniom układu krążenia, powinniśmy przede wszystkim utrzymywać prawidłową masę ciała. Zrezygnujmy z potraw smażonych i ciężkich. Zastąpmy je warzywami, owocami, nabiałem i drobiowym mięsem. Sporym wyzwaniem okazuje się dla nas zwiększenie aktywności fizycznej, co zwykle tłumaczymy brakiem czasu. Wystarczy jednak pół godziny ćwiczeń 2 razy w ciągu tygodnia, aby stosunkowo szybko zauważyć znaczną poprawę kondycji fizycznej.