Łóżko piętrowe – na co zwrócić uwagę w czasie zakupu


Młode małżeństwa w tej chwili z większym entuzjazmem decydują się na zakup mieszkania aniżeli postawienie domu. Mają wobec tego niejednokrotnie mało przestrzeni do zagospodarowania.

Przy dwójce dzieci aby oszczędzić powierzchni dobrze jest zdecydować się na łóżko piętrowe, jakie będzie niezmiernie funkcjonalne i pewne. Kiedy zamierzamy zagwarantować rodzeństwu odpowiednio sporą ilość miejsca do rozrywki, nauki i spania, a równolegle nie posiadamy za znaczącej przestrzeni do spożytkowania, łóżko piętrowe będzie najlepszym rozwiązaniem . Wybierając dobry model należy kierować się wiekiem pociech.

Łóżko piętrowe

Źródło: www.flickr.com

W przypadku mniejszych dzieci niezbędne będą ochronne poręcze zabezpieczające je przed spadnięciem z łóżka. Muszą być wąsko rozmieszczone, by malec nie zdołał się pod nimi przedostać. Drabinka czy schodki muszą mieć poręcze i także śmiało zezwalać dziecku postawienie na nich stopy. W razie starszych dzieci nie należy już usilnie stosować takich zabezpieczeń. Pierwszorzędnie pozyskiwane łóżka piętrowe to te wyprodukowane z drzewa, np. sosnowego lub z olchy.

Aczkolwiek nieomalże tak samo otwarcie selekcjonowane są te z metaliczną ramą, ponieważ są stabilne i sprawdzają się w podobny sposób w klasycznych jak i dzisiejszych aranżacjach wnętrza. Kiedy chodzi o wybór dobrego mebla, przywiera pamiętać o kilku zasadach: odległość dolnej części mebla od podłogi może równać się z grubsza 40-50 cm, a odległość pomiędzy górą i dołem ok. 100 cm. Przynależy też zostawić dziecku co najmniej 85 cm nieskrępowanej przestrzeni między górnym materacem a stropem, czysto ze względów bezpieczeństwa.

Najodpowiedniejsze łóżko (https://www.homeandliving.pl/) piętrowe to takie, które umożliwia dziecku bez trudności usiąść, nie istotne czy to „na dole” czy też „na górze” mebla. Gdy zależy nam na akcesoryjnej przestrzeni do magazynowania, dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy łóżko – (piękne zagłówki nasza strona ) ma wysuwaną półkę, która pomieści bety czy zabawki. Z tego powodu można oszczędzić miejsca na szafę bądź innego typu meble. Wartości takiego łóżka wahają się od blisko 300 do nieraz kilku tysięcy złotych, w zależności od modelu materiału wykonania wyrobu i także jego funkcyjności .

Łóżko piętrowe dla dzieci

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Pożądając zaoszczędzić powierzchnię w lokum czy domu, a zagwarantować wyśmienite warunki dla pociech do nauki i gry, powinno zdecydować się na łóżka piętrowe. Nie dość, że będzie miejscem do drzemania, to na dodatek może prócz tego pomieścić nadprogramowe zabawki czy bety za pośrednictwem komody wyciąganej.

Tego rodzaju meble są wybitnie skuteczne, dlatego są też częstym wyborem, na który decydują się głównie młodzi rodzice.