Moc informacji jest niezmiennie najsilniejsza i to w wielu sferach naszego życia. Przykłady znajdziemy przykładowo w handlu


Zdaje się, iż istniejemy już w tak nowoczesnych, „cyfryzacyjnych” czasach, że nie ma już miejsca na tradycyjne środki wyrazu, jak druk czy papier. Nic bardziej błędnego, zwłaszcza, kiedy mówimy o naszym kraju. Być może w krajach zachodnich prezentuje się to bardziej znacząco, ponieważ tam prasa drukowana mierzy się już z wielkimi kłopotami, i być może do nas też to dojdzie w swojej najbardziej groźnej postaci, jednakże to ledwie zapowiedź przyszłości. Dlaczego? Wystarczy popatrzeć jak wygląda u nas handel.

promocja

Źródło: flickr.com

Chociaż internetowe zakupy coraz bardziej królują, choć wszystko się komputeryzuje, to jednocześnie gazetki promocyjne cieszą się bez przerwy wielką popularnością.

I to gazetki promocyjne w wersji papierowej.

Zaciekawił Cię ten temat? Jeżeli tak, to wejdź do nowego tekstu i czytaj dalej lampydodomu.pl o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

Może trudno w to wielu uwierzyć, ale cieszą się one wielką popularnością o czym świadczy to ile konsumentów odwiedza portale skupiające te zniżki jak :. Wiele osób myśli, że skoro praktycznie wszystko jesteśmy w stanie znaleźć w internecie, to po co wydrukować coś na papierze. No tak, to trochę takie podejście jak w temacie elektronicznych a drukowanych wydawnictw. Istnieją bowiem osoby, które przestały kupować książki, nie widzą potrzeby w tym, ażeby wydawać na to pieniądze.

Podobnie jest filmami i z muzyką, skoro wszędzie można to dostać za darmo albo za mniejsze finanse, to po co to kupować? Jest w tym wiele prawdy, a z pewnością jest to logiczne, lecz tak naprawdę nie ma w tym podejściu zrozumienia dla podstawowego problemu, którym jest sam akt obcowania z czymś fizycznie istniejącym. Przecież promocyjne materiały również jesteśmy w stanie przeglądać w internecie, jesteśmy w stanie wejść na stronę www, na której są wszelkie informacje na konkretny temat, gdzie mamy bogaty katalog sklepów i ich oferty i promocje. Jednak i tak wiele osób chce otrzymać papierową gazetkę promocyjną.

gazetki promocyjne

Źródło: pixabay.com

Rzeczywiście, z jednej strony znamienny jest tu brak umiejętności korzystania z internetu, zwłaszcza odnosi się to do starszych osób. Jeśli nie mają oni dostępu do internetu albo nie potrafią z niego korzystać, to wybiorą papierową gazetkę. Wiele jednak osób umie sprawdzić wszystko w necie, a pomimo to lubi korzystać z papieru. To tak, jak w przypadku papierowej książki, to pragnienie obcowania z czymś fizycznym jest silniejsza. To dość interesujące zjawisko, gdyż pokazuje, iż nie jesteśmy jeszcze całkowicie pochłonięci przez tą całą cyfrową przemianę.