Czemu rehabilitacja ma dzisiaj tak istotne znaczenie i jak wybrać odpowiedniego specjalistę?


Każdy powinien jak najlepiej troszczyć się o swoje zdrowie oraz stosować się do zaleceń lekarza. Unikanie różnego rodzaju używek, częsta aktywność fizyczna i co najważniejsze – odżywcza dieta to zdecydowana podstawa dla zachowania kondycji również w podeszłym wieku. Niekiedy zachodzi potrzeba rozpoczęcia rehabilitacji.

fizjoterapeuta
Dlaczego ma ona tak istotne znaczenie? Ponieważ pozwala na powrót do całkowitej sprawności. Na przykład, osoba która złamie nogę kilka miesięcy musi mieć kończynę unieruchomioną w gipsie. W tym okresie, nie ma szansy ruszania nogą, co po zdjęciu gipsu skutkuje tym, że niekiedy niezbędne jest rozpoczęcie rehabilitacji. Podobnie dzieje się w przypadku różnego rodzaju urazów. Narzędziem często wykorzystywanym w gabinetach są piłki rehabilitacyjne, jakie umożliwiają wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń. Na dodatek, dosyć dużą popularnością wyróżniają się również bańki chińskie, lecz również i pozostałe urządzenia – zobacz. Oczywiście, o rezultacie rehabilitacji nie decyduje tylko wyposażenie gabinetu, lecz też doświadczenie rehabilitanta. Jak w takim razie wybrać dobrego specjalistę? Cennym źródłem informacji są inni pacjenci. Jeżeli zna się kogoś, kto korzystał z usług określonego rehabilitanta, warto zapytać go o zdanie. Nie należy jednak opierać się jedynie na wypowiedziach jednostkowych osób. Najlepiej sprawdzić uzyskane informacje w kilku niezależnych źródłach, żeby mieć możliwość wyrobić sobie obiektywne zdanie na ten temat. Poza tym, duże znaczenie ma wykształcenie, doświadczenie specjalisty oraz jego podejście do klienta.

zajęcia rehabilitacyjne

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Zdarza się bowiem, że chorzy nie chcą ćwiczyć albo mają dość poważne psychiczne blokady i właśnie z tego względu osoba rehabilitanta jest obecnie tak istotna. Na szczęście, na polskim rynku nie brakuje faktycznie doskonałych specjalistów, którzy nie tylko cały czas podnoszą swoje kwalifikacje oraz są dobrzy w tym co robią, ale potrafią także nawiązać świetny kontakt z pacjentem, co jest rzeczywiście istotne dla sukcesu terapii. Reasumując, rehabilitacja (fizjoterapia stargard) ma zazwyczaj fundamentalne znaczenie dla powrotu do zdrowia, tym samym wybór rehabilitanta jest tak ważny.

Sprawdź też –