W jaki sposób sklepy z odzieżą, księgarnie bądź supermarkety zabezpieczają się przed drobnymi złodziejami


Drobne kradzieże są teraz prawdziwą plagą, ponieważ kary za wyniesienie paru opakowań ciastek czy pary skarpetek są śmiesznie niskie. Niekiedy zarządcy sklepów nawet nie dzwonią na policję, bo bardzo dobrze wiedzą, że złodzieje de facto są bezkarni. Pomimo tego że incydentalna kradzież towaru za dwa złote nie stanie się przyczyną bankructwa, to jednak jeśliby co drugi klient postępował w taki sposób, to konkretny sklep musiałby w końcu ogłosić upadłość.

supermarket

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywcze sklepy wielkopowierzchniowe muszą dbać o wystawiony na regałach towar ze zdwojoną uwagą, bowiem produkty żywnościowe czy kosmetyki najczęściej stają się łupem pospolitych przestępców, a i małe batoniki albo żele pod prysznic o wiele łatwiej ukraść aniżeli towary o większych gabarytach. Samoobsługowe pawilony umieszczają w pobliżu kas bramki antykradzieżowe, tj. elektroniczne przyrządy, które w razie kradzieży powiadamiają pracowników ochrony o usiłowaniu dokonania przestępstwa – . Nadmieniliśmy już o pracownikach, którzy są zatrudnieni, żeby pilnować porządku – bez ich pomocy kasjerki byłyby w zasadzie bezsilne, zwłaszcza wtedy, kiedy weźmiemy pod uwagę te największe punkty handlowe.

Właściciele sieci sklepów w większości przypadków korzystają z usług większych bądź małych firm ochroniarskich – sformułowanie agencje ochrony łódź bądź ochrona Sanok z pewnością okaże się pomocne w czasie internetowych poszukiwań właściwego usługodawcy.

ochroniarz

Autor: Metropolico.org
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei duże księgarnie stosują dodatkowe zabezpieczenia. Wszystkie publikacje mają naklejone na obwolutach specjalne etykiety – jeśli klient opuszczając sklep nie zapłaci za tom powieści, audiobook lub książkę kucharską, to głośny dźwięk powiadomi o kradzieży. Nie próżnują również i szefowie butików z konfekcją damską oraz męską – specjalne klipsy są przymocowane do modnych podkoszulek, pulowerów czy zimowych płaszczy.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to zobacz śmiało, co jest w najświeższym tekście – on także z pewnością będzie warty uwagi.

Czasem na szybach sklepowych witryn zostaje naklejone logo firmy ochroniarskiej – ta praktyka ma odstraszyć potencjalnych złodziei, a hasło agencje ochrony łódź, czy dokładniej nazwa konkretnej firmy ochroniarskiej, uświadamia konsumentom, że w danym sklepie nieuczciwi nabywcy wcale nie powinni się pojawiać – . Chociaż za usługę ochrony trzeba zapłacić, to jednakże na takich wydatkach akurat rozważni właściciele sklepów oszczędzać nie chcą.