Zadbaj o odpowiedni sprzęt dla niemowlakaJeżeli zabieramy się za szykowanie wyprawki dla naszego dziecka, które lada chwila powinno się urodzić, to oczywiście wiemy, że musimy przygotować ubranka, wózek lub łóżeczko, jednak zazwyczaj w ogóle do głowy nam nie przychodzi, żeby od razu nabyć też wagę oraz składaną matę do przewijania. Takie myśli zjawiają się dopiero potem i albo na szybko szukamy danych akcesoriów, kupując te które pierwsze wpadną nam w ręce, lub po prostu rezygnujemy z ich sprawunku.


Waga pomoże nam kontrolować rozwój dziecka

Pilnowanie wagi naszego dziecka jest bardzo istotne, ponieważ w pierwszych miesiącach ma ono przybierać po mniej więcej kilogramie. Jeśli tak się nie dzieje, to znaczy, iż się nie najada. Głównie mamy karmiące piersią zamartwiają się, czy ich dziecko dostaje tyle mleka, aby mu starczyło.

Pasjonuje Cię taka tematyka? Jeśli tak, to zobacz polecane info (https://zabawekczas.pl/produkty/kultura-i-rozrywka,2,2687) analogicznych tekstów, ponieważ one niewątpliwie także okażą się warte Twojej uwagi.

Jeśli będziemy posiadali w domu , to w każdej chwili będziemy mieli możliwość zważyć dziecko i sprawdzić, czy przybrało na wadze, nie oczekując na wizytę u pediatry.

Małe dzieci są często przebierane

Jeśli przebieramy nasze dziecko w domu, to przeważnie mamy do tego przyszykowany przewijak, który stoi w wygodnym miejscu, a obok niego na wyciągnięcie ręki stoją wszystkie akcesoria do przewijania. Jednak kiedy pojedziemy w gości z miejscem do przewijania jest różnie, czasem za zgodą gospodarzy możemy to wykonać na tapczanie, który nie jest niczym zakryty, a wtedy jest obawa, iż go pobrudzimy. Przez to właściwie jest się zaopatrzyć w zwijaną matę do przewijania, która po złożeniu jest tak mała, że nie będzie nam przeszkadzała w torbie, a taką matę proponuje głównie Canpol Baby mata do przewijania 69/002.

Wózek dwa w jednym jest wygodny

symbol wózka dziecięcego

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli przychodzi czas na sprawunek wózka, rozmyślamy, który model jest odpowiedniejszy. Wyłącznie głęboki oraz spacerówkę zakupimy potem, czy być może już tpotem (przejdź po tym linku)łączony ze spacerówką. Jeśli zdecydujemy się na wariant dwa w jednym, to bez wątpienia warto spojrzeć na Babyactive, gdzie najpierw używamy wygodną i głęboką gondolę, a potem w kilka sekund mamy szansę ją zamienić na spacerówkę, jeżeli nasze dziecko zacznie już siadać.

Możliwości jest dużo do wyboru

Jak zauważamy jest sporo rzeczy, które mają okazję się przydać naszemu dziecku i o których warto pomyśleć jeszcze zanim zajedziemy do porodu. Im więcej będziemy mieli godzin na przemyślenia, tym znaczniejsza nadzieja, że sprawunki okażą się świetną inwestycją.
Tagi: , , , ,