Czy jest możliwe, by wymienić firmę, która dostarcza gaz? Jak jednak wynika możemy tak zrobić, ale jaki mamy wybór?


Czy zdajesz sobie sprawę, iż jesteś w stanie zmienić dostawcę gazu? Możesz tego dokonać niezależnie od tego, czy jesteś klientem indywidualnym czy biznesowym. Jednak taka zmiana obecnie nie wpłynie jakoś bardzo na nasze oszczędności, a to z tego powodu, że dominuje PGNiG, który dyktuje swoje stawki. Miejmy jednakowoż na uwadze, iż nasz rynek jest jeszcze dość świeży i w okresie transformacji, więc w ciągu najbliższych lat to się może odmienić. Z tego powodu warto o tym pomyśleć i dołączyć do grupy świadomych odbiorców gazu. Jaki mamy wybór?

sprawdź szczegóły

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z przedsiębiorstw jest Duon, firma specjalizująca się w dystrybucji a także sprzedaży gazu i prądu. Na rodzimym rynku ta spółka funkcjonuje od 2011 roku, ma dystrybucyjne sieci gazowe, obiekty LPG oraz wiele innych. Nie ma swoich źródeł gazu, więc musi je nabywać na rodzimych i europejskich giełdach hurtowych. Spółka skierowała swoją ofertę do różnorodnych klientów – indywidualnych oraz instytucjonalnych – .

Następną jest Energa, przedsiębiorstwo które kojarzy się z produkcją prądu, zapewnia również gaz. Głównym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Propozycja tej firmy przygotowana jest dla klientów biznesowych, natomiast odbiorcy przyłączani są na zasadzie TPA. To oznacza, że firma po udzieleniu jej pełnomocnictwa, może realizować wszelkie formalności mające związek z kwestią zmiany sprzedawcy gazu.

G.EN Gaz Energia jest bardzo dużą prywatną spółką, która zajmuje się dystrybucją gazu ziemnego w naszym kraju.

Jeżeli uważasz, że znajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź do opisywanego problemu oraz kliknij w link mieszczący się tu.

Dystrybucja obejmuje 2,712 km sieci gazowych, a także stacje regazyfikacji gazu. Firma ma spore doświadczenie, funkcjonuje od dwudziestu lat. System dystrybucji obejmuje sześćdziesiąt gmin, są one zlokalizowane w różnych regionach naszego kraju.

To trzy z kilku podmiotów, które oferują gaz.

W przypadku gdy musisz odnaleźć poza tym też inne pokrewne informacje na przedstawiany temat, to więcej zobaczysz na portalu (notariusz-rakoczy.pl/), do którego link jest tutaj.

Tak jak powiedzieliśmy we wstępie, w aktualnej sytuacji przez dominującą pozycję PGNiG nie ma co oczekiwać na wielką oszczędność, jednak warto, ponieważ w przyszłych latach może się to odmienić. Stąd już obecnie korzystnie o tym pomyśleć wybierając dostawcę gazu.

Zmiana dostawcy gazu przeprowadzona wcześniej może mieć bardzo pozytywny wpływ na późniejszy rozwój sytuacji. Z tego względu więc warto już dzisiaj pomyśleć, czy zmiana dostarczyciela gazu to odpowiedni pomysł, jakie mamy korzyści z tym związane i czy warto się tego podjąć. Jeżeli odpowiemy sobie na te pytania będziemy już wiedzieć, na co warto się zdecydować.