Jak idealnie przygotować się do narodzin dziecka, czyli spis wyprawkowy krok po kroku


Żeby właściwie przygotować się na przyjście na świat potomka, należy najpierw wykonać wcale nie małe zakupy. Wyprawka dla niemowlęcia i mamy dopiero co po porodzie zdecydowanie nie jest niska, i co dalej za tym idzie – nie jest także tania. Idealnie jest zatem ją rozwinąć na kilka rat. Najdoskonalej spis zakupów rozdzielić podług ważności oraz terminu przydatności poszczególnych przedmiotów.

Gdyż na przykład kapcie dziecięce zdecydowanie można kupić wtedy, kiedy dziecko liczy prawie 6 miesięcy, ale pieluszki bambusowe i termofor będą używane zaraz po porodzie. Pieluszki, logiczne, używane są do wielu rzeczy, termofor przyda się w razie bólu brzuszka, lub bolesnych kolek. O właściwościach bambusowych pieluszek można przeczytać na .

pieluszki

Autor: GoGreen Telas
Źródło: http://www.flickr.com

Spis zakupów jest dobrym systemem na ułożenie sobie etap po etapie tego, co trzeba wykonać przed narodzinami potomka. Niewątpliwie na samym wstępie trzeba zorganizować kapitalny remont w mieszkaniu. A gdyby nie gruntowny, to chociaż pomalować powierzchnie, żeby odświeżyć wnętrze. Drugim ruchem jest zakupienie tych najpoważniejszych gabarytowo rzeczy: kołyski, przewijaka, szafki na wczesne ubrania. Kiedy już to się ma, można spokojnie zaopatrywać się w poszczególne składniki wyprawka.

Ubranka dziecięce, pieluszki, środki pielęgnacyjne to w zasadzie najpotrzebniejsze rzeczy. Do tego dochodzą także dodatki, jakie jak na przykład wanienka, lub ręcznik dla dziecka. Oraz wszystko inne, co jest bezużyteczne, jednak w co mama posiada życzenie się zaopatrzyć. Nie ważne czy dla własnego komfortu, czy fanaberii.

noworodek

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com
Koszt wyprawki jest niestety dość wysoki. Trzeba się z owym liczyć, szczęśliwie można większość wydatków rozłożyć w czasie, by uszczerbek na oszczędnościach nie był zbyt wielki.

Pragniemy zaprezentować Ci nowy wpis na podobny temat. Sądzimy, że Ci się spodoba. Kliknij w link – w nim czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie (https://www.prokad.com.pl/drzwi/stolarka-stalowa-przeciwpozarowa/).

Ciąża trwa dziewięć miesięcy, a zatem spis wyprawki produktów niezbędnych od razu po narodzinach dziecka da się rozłożyć na osiem, lub siedem rat. Wszystko inne, albo przydatne w późniejszym czasie da się wybrać już po narodzinach dziecka. Oczywiście samo robienie wyprawki należy do bardzo przyjemnych punktu ciąży. To pewnie dlatego, że dziewczyna w trakcie ciąży ma syndrom wicia gniazdka oraz każdy nowy zakup z takiego miejsca jak Fiorino przynosi jej wielką satysfakcję.