Tapicer potrafi odmienić każdy mebelTapicerstwo to profesja wymagający wielkiego skupienia. Cierpliwość jest w tej profesji cnotą niezwykle istotną. Potrzebne są precyzyjne ruchy i pewna ręka specjalisty, które w tapicerstwie mogą robić cuda. Jednakowoż, od czasu do czasu spotykamy momenty, że coś podniszczymy, na przykład co zrobić jeśli wsiadając do samochodu uszkodzimy tapicerkę ? Z pewnością nie powinniśmy reperować tego sami.

W jaki sposób więc sobie poradzić z tego pokroju kłopotem? Ważne to nie pogłębiać uszkodzenia, więc należy jak najszybciej odstawić samochód do tapicera. Kiedy już mamy auto na warsztacie, należy dowiedzieć się, czy fotele pojazdu nie posiadają czujników poduszek powietrznych. Możemyto przeczytać w instrukcji obsługi, albo zapytać w pobliskim serwisie danej marki. Od czego zacząć?

Po pierwsze musimy wziąć się za wymontowanie siedzenia w pojeździe. Róbmy to ostrożnie uważając na łączenia czy części, które składają fotel. Jeśli wyciągniemy już fotel, to możemy zabrać się do jego naprawiania. Bez wątpienia, w zależności od materiału, z którego skonstruowana jest tapicerka używamy odpowiednich nici. Tapicer samochodowy odpowiednio zeszyje rozdarcie tak, aby szwy trzymały się trwale, a jednocześnie nie niszczyły całego designu siedzenia. Tapicer równocześnie zajmuje się licznymi odmiennymi zajęciami.

wnętrza auta

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnie częściej z kolei zamiast naprawianiem foteli w pojazdach zajmuje się odnawianiem starych mebli.

Reperowanie takich mebli to czasochłonny proces, to po prostu zupełnie wyczerpująca robota, dla ludzi sumiennych. Istotne jest bowiem, aby nie uszkodzić zabytkowego mebla, a jedynie zreperować element tapicerki, która jest zniszczona. Dlatego ważnym jest, aby naprawy lub renowacje wartościowych mebli polecić fachowcom zajmującym się na co dzień reperacją tapicerki meblowej.

Nie ociągaj się! Jeżeli zaciekawiły Cię przeczytane wiadomości, to z pewnością bieżąca treść na ten temat też Cię skusi. Spójrz na opis na ten temat.

Taki fachowiec doskonale zdaje sobie sprawę, jakie dopasować tkaniny obiciowe dostępne w hurtowni tapicerskiej Akces, orientuje się, gdzie są najlepsze i najatrakcyjniejsze cenowo hurtownie tapicerskie, więc bez problemu będzie mógł wymyślić korzystną ofertę.

Tagi: ,