Nowotwór nie patrzy na wiekKażda choroba potomstwa, czy to tradycyjne przeziębienie, czy ostre zapalenie płuc powoduje, iż ciężko jest się pogodzić z jego cierpieniem i równocześnie rodzic wyrzuca sobie, iż musi się nim wspanialej opiekować oraz wspanialej o niego troszczyć się. Jednak co kolejnego jest, kiedy powiemy, iż dziecko za parę dni wróci do pełni energii, a zupełnie co innego jest, kiedy zaznaczymy, iż jego schorzenie to coś znacznie poważniejszego, a walka z nią nie będzie aż tak wyrównana jak byśmy chcieli oraz niekoniecznie wszystko musi się przechylić na naszą stronę.

stetoskop lekarza

Autor: Dr.Farouk
Źródło: http://www.flickr.com
Musi on być szczególnie wrażliwyKiedy dostrzegamy, że z naszym dzieckiem staje się coś niedobrego, to jak najprędzej udajemy się do doktora. Jeśli podstawowe badania nie dają odpowiedzi na pytanie co mu jest, zrobimy różne dalsze testy i badania, wiedząc iż im prędzej wyszukamy odpowiedź, tym prędzej nasze dziecko będzie leczone. Niestety nowotwór nie wybiera, a to powoduje, iż co roku niesamowicie dużo dzieci jest atakowanych przez tą chorobę. Dlatego właśnie tak potrzebny jest onkolog dziecięcy (kliknij ten serwis ), a więc doktor, który nie tylko będzie posiadał ogromną wiedzę, który będzie robił wszystko żeby wyleczyć własnego pacjenta, ale także ktoś, kto będzie posiadał ogromne ilości empatii, dzięki którym prościej będzie przez to wszystko przetrwać rodzicom.

Tu szczególnie trzeba dbać o psychikęKiedy mamy do czynienia z chorobą dziecka, to musimy być zwłaszcza wyczuleni na jego cierpienie oraz cierpienie rodziców, którzy czują się bezradni. Dlatego właśnie tak istotne jest to, aby onkolodzy (wizytówka Ranking Lekarzy wejdź), którzy opiekują się dziećmi, nie tylko posiadali ogromną wiedzę, lecz także żeby umieli być wsparciem w tych ciężkich momentach dla rodziców oraz ich dzieci. Co więcej ważne jest tutaj, żeby wszystko wyjaśniali prostymi oraz zrozumiałymi słowami, by nic nie taili przed rodzicami i aby w miarę możliwości dopomagali dzieciom jak najspokojniej przejść przez cały proces leczenia.

Wiele zależy od podejścia pacjenta
Nie możemy zapominać o tym, iż w procesach leczenia psychika posiada ogromne znaczenie, często samo nastawienie pacjenta posiada spory wpływ na to, co staje się z jego ciałem. Przez to właśnie tak istotne jest to, żeby nie zabierać opiekunom oraz ich maluchom tej najmniejszej nadziei, aby udowodnić im że samodzielnie się walczy możliwymi medycznymi metodami i że ciągle jest przynajmniej cień szansy na wygraną z chorobą.
Tagi: , , ,