Leczenie schorzeń wszelakich oraz rehabilitacja. Jak dojść do siebie po mniejszej lub większej kontuzji.


Nie tylko sportowcy walczą z wieloma różnym kontuzjami. Kojarzą się często one lecz przede wszystkim z meczami piłkarskimi albo startami sprinterskimi. Lecz uraz może zdarzyć się niejednemu. Dobrze więc wiedzieć jak w ciężkiej sytuacji poradzić sobie samemu. Sporo osób narzeka na kłopoty z kręgosłupem. Praktycznie po niejednej nocy dana persona budzi się z kiepską miną i podpierając się jedną ręką o łóżko. Lekarz w takiej chwili zaleca zazwyczaj pójść na pływalnie i trenować do oporu.

kolano - zdjęcie rentgenowskie

Autor: Lena
Źródło: http://www.flickr.com
Da się jednak zauważyć na pływalniach, iż wiele osób czymś podobnym szkodzi samym sobie. Wejść do basenu i przepłynąć kilka długości da radę praktycznie każdy. Lecz nie jest to takie łatwe technicznie. Praktycznie na każdym basenie jesteśmy w stanie zauważyć kogoś kto źle daje głowę i plecy podczas treningu. Skutkuje to szybkim zmęczeniem, dodatkowym obciążeniem i możliwymi kontuzjami. Zamiast pływać przez pół godziny, jesteśmy w stanie tylko dziesięć minut. A niekiedy bólom można zaradzić w niebywale banalny sposób. W sklepach do nabycia jest poduszka ortopedyczna, która umożliwia dopasować kark i głowę do optymalnej pozycji do spania. Po takiej nocy człowiek wstaje o wiele bardziej zrelaksowany i znaczenie bardziej zadowolony. Poduszka ortopedyczna jest do kupienia za stosunkowo niewielkie kwoty. Tak samo sprawa wygląda jeśli chodzi o kontuzje dolnych kończyn. Gdy wykręcimy albo złamiemy nogę na wstępie czeka nas obowiązkowe odleżenie. Ale później trzeba wracać do formy. Aczkolwiek nie każdego stać na niezawodnego masażystę. Jednak i tu jesteśmy w stanie sami zainwestować we własne zdrowie.

rehabilitacja

Źródło: http://sxc.hu/
W zagadnieniu lżejszych kontuzji mamy do użycia kule, a gdy aczkolwiek zdarzy się coś gorszego do rehabilitacji lub jesteśmy już w podeszłym wieku lepiej zainwestować w balkonik rehabilitacyjny. Jest to opcja długoterminowa jednak w połączeniu z konkretnymi ćwiczeniami powinna dać dobry skutek. No i stosunkowo tania. Taki balkonik rehabilitacyjny często można nawet wypożyczyć. Nie zapomnijmy jednak, iż rehabilitacja to czasochłonny proces. Niekiedy może trwać kilka długich miesięcy. I niestety nie zawsze jesteśmy w stanie wrócić do optymalnej sprawności.