Psychoterapia w przypadku problemów ze snem i odżywianiemDo zainteresowań psychologii oraz psychoterapii zalicza się różnorodne zaburzenia. Psycholog jednak interesuje się tym od bardziej ogólnej strony, psychoterapeuta z kolei ma za zadanie przeprowadzić terapię. Terapia taka może mieć różne formy w zależności od charakteru zaburzenia, jego stopnia zaawansowania, a także od samego pacjenta. Psychoterapia musi być bowiem dostosowana indywidualnie do człowieka, ponieważ ludzie są różni i wymagają innych środków. O zapotrzebowaniu na pomoc psychologa świadczyć może częstotliwość wpisywania w wyszukiwarkę fraz typu „psycholog Wrocław” w Internecie. Specjaliści prowadzą terapię różnego typu schorzeń. Do stosunkowo częstych należą zaburzenia snu oraz odżywiania.

Zaburzenia odżywiania

obiad

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com

Zaburzenia te w zaawansowanym stadium mogą być niezwykle groźne. Zalicza się do nich na przykład anoreksja. Jest to choroba, polegająca na obsesyjnym odchudzaniu się, odmawianiu sobie jedzenia. W rezultacie może doprowadzić do śmierci. Leczenie zaburzeń odżywiania poprzez psychoterapię ma na celu dotarcie do źródła problemu, a przede wszystkim przywrócenie konbiecie zwykłego rytmu jedzenia, co doprowadziłoby do przybranie na wadze. Fraza „psycholog – psycholog wrocław – z Warszawy” to hasło bardzo powszechnie używane w zasobach sieci, co może świadczyć o znacznym zapotrzebowaniu na usługi.

Zaburzenia senności

sen

Autor: Sarah Buckley
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to niezwykle obszerna grupa, obejmująca właściwie wszystkie niepokojące symptomy w związkku ze snem. Z jednej strony niebezpieczna jest bezsenność, czyli nierzadko całkowita niemożność zaśnięcia; z drugiej strony zbyt długie spanie także bywa szkodliwe. Przykładem problemu ze snem jest również narkolepsja, objawiająca. Jednym z bardziej niebezpiecznych zaburzeń snu jest somnambulizm, czyli lunatykowanie. Objawia się to chodzeniem w czasie snu i jest o tyle groźne, że taki człowiek może skądś spaść doznać obrażeń. Psychoterapia w sytuacji braku snu ma na celu przywrócenie normalnego zasypiania, ale nieraz także leków na sen, które na dłuższą metę są trója. Wyszukując w internecie „psychoterapeuta Wrocław” (wiecej na ) można uzyskaćwiadomości w kwestii specjalistów we Wrocławiu, także prowadzących terapię zaburzeń snu.

Tagi: , , , ,